Otázka:
Proč nemají běžky hrany?
amphibient
2015-01-20 23:10:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jelikož jsem minulou sobotu dokončil svůj čtvrtý den běhu na lyžích, s několika modřinami způsobenými pádem z kopce, protože jsem se sotva dokázal ovládat, byl jsem zvědavý: Proč běžky nemají hrany? Pokud je mi známo, nenapadá mi žádná nevýhoda, pokud by vím, pouze by zlepšili kontrolu při jízdě z kopce. Prosím, osvětlete mě, pokud mi něco chybí.

Kovové hrany a konstrukce potřebná k jejich podepření jsou těžké.
i s moderními ultralehkými slitinami kovů?
Není to jen okraj. Lyže s kovovým okrajem musí být odolnější, aby zvládly zvýšené napětí a napětí. Obyčejné lyže XC jsou optimalizovány pro kopání, klouzání nebo bruslení na připravené trati s omezeným sjezdem. Pokud plánujete hodně lyžovat mimo trať, můžete si koupit lyže „backcountry xc“, které mají kovové hrany. Nebo, pokud jste opravdu na sjezdové a backcountry, můžete si koupit „backcountry“ lyže, které jsou téměř stejně těžké a robustní jako sjezdové lyže.
Ze stejného důvodu, že Hot Wheels nemají volant. Protože jezdí ve stopách.
mimo tratě je spousta lyžování na XC ...
Kovové hrany také snižují klouzavost lyže. Proto mají alpské závodní lyže co nejtenčí kovovou hranu.
Jeden odpovědět:
nhinkle
2015-01-21 01:07:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mnoho běžek do má kovové hrany - takových lyží jsem vlastnil mnoho. Mají tendenci být backcountry XC lyže, nikoli trailové lyže. Novější backcountry lyže jsou tlusté a často prakticky nerozeznatelné od sjezdových lyží jinak než u vázání, ale hubené lyže s kovovými hranami bývaly docela běžné.

U upravovaných sjezdovek nebo relativně rovných, nízkoúhlých lyžování zvyšují kovové hrany zbytečnou váhu a poskytují malou výhodu. Pro obtížnější stezky a běh na lyžích jsou velmi užitečné.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...