Otázka:
Jak ovlivňuje hloubka vody bezpečnost plavání? Proč cedule, zejména ve Velké Británii, říkají „NEBEZPEČÍ: hluboká voda“?
gerrit
2017-06-22 13:15:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na mnoha britských jezerech vidím značky zakazující koupání s vysvětlením NEBEZPEČÍ: Hluboká voda . Tento odkaz obsahuje příklad. Nerozumím těm známkám. Proč je 30 metrů hluboké jezero pro plavce nebezpečnější než mělké 3 metry hluboké jezero?

Je to proto, že hluboká jezera mohou být chladnější (což závisí na míšení)? Proudy (mělo by být méně, ne více)?

Nebo to opravdu znamená jen Pokud neumíte plavat, můžete se utopit ?

Možná odkazují na Kraken, Nessie nebo na jiné masožravé bytosti žijící v neviditelných hloubkách?

+1 Jen pro poslední větu. Nemohu říci, ale Aravonův návrh je podle mého názoru velmi pravděpodobný: Trend jde kdokoli, každý je žalován za odpovědnost za cokoli - takže všechno dostane znamení, které uvádí zřejmé. Čekám na znamení: Nebezpečí, voda je mokrá, můžete si zničit účes.
Komentáře nejsou určeny pro rozšířenou diskusi; a zvláště ne pro vildly diskusi mimo téma. Tato konverzace byla [přesunuta do chatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/61042/discussion-on-question-by-gerrit-how-does-water-depth-affect-swimming-safety-wh) .
Našel jsem seznam varovných signálů na https://www.rospa.com/rospaweb/docs/advice-services/leisure-safety/national-watersafety-signs.pdf - ale žádná rada, jak hluboká voda musí být zdůvodněte znak „hluboké vody“. Nedávno jsem viděl značku poblíž vody, která byla pravděpodobně jen 1 metr hluboká - což je dost hluboko, aby představovalo skutečné nebezpečí pro malé děti.
Vždycky jsem si myslel, že pokud je to nad mou hlavou, je mi jedno, jak hluboko to je. Přítel v práci řekl, že byl v námořnictvu a měli plavecký den, když byli daleko na moři. Spousta námořníků se zúčastnila, ale pak bylo poznamenáno, že byli nad [Mariánským příkopem] (https://en.wikipedia.org/wiki/Mariana_Trench), nejhlubším místě oceánu. Mnoho námořníků spěchalo zpět na loď.
@RossMillikan Všimněte si, že moje otázka se konkrétně týká jezer, nikoli moří nebo oceánů. Ty druhé jsou úplně jiné zvíře, když vezmeme v úvahu vlny, proudy, divokou zvěř atd.
Jste si jisti, že výraz „hluboký“ v této souvislosti neznamená „příliš hluboký na brodění“? V zásadě je tedy vše přesahující 1 m považováno za „hluboké“.
@Agent_L Ne, nejsem si jistý.
Deset odpovědi:
Tullochgorum
2017-06-22 13:59:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

No, je tu zjevný problém, který se může dno velmi prudce ukrývat, takže neplavci, kteří se pokoušejí pádlovat, se mohou utopit.

Kromě toho si myslím, že je tu konkrétní bod a obecnější bod.

Konkrétně je hluboká voda nebezpečnější, pokud jde o šok studené vody.

Během prvních 3–5 minut po vstupu do studené vody může dojít k dýchací reflex nebo svalové křeče, které by mohly způsobit příjem vody do plic. Rovněž se zvyšuje krevní tlak a srdeční frekvence, což může způsobit srdeční problémy nebo mrtvici.

Hluboká voda zůstane chladnější než mělká voda. A pokud se plavec dostane do potíží, bude pravděpodobně mimo svou hloubku. Jak již bylo uvedeno v komentářích, banky budou často strmé a bude z nich těžší odejít.

Nehody se obvykle stávají mladým mužům s macho přístupem ke studené vodě. Podle RoSPA (Královská společnost pro prevenci nehod):

Šoku ze studené vody mohou lidé zabránit pomalým vstupem a aklimatizací na vodu

Ale mnoho z těchto mladých mužů má tendenci skákat a plavat 50 metrů (150 stop). Najednou se spustí šok ze studené vody.

Nemá to nic společného s tím, jak silný plavec jste - pokud se podíváte na triatlonisty, nosí vodní kombinézu, aby se chránili před nárazem vody.

Obecněji se zdá, že místní úřady ve stále větší míře zaujímají vůči jakékoli riskantní činnosti právně obranný přístup ve stylu USA. Stále častěji je jejich reflexem pouze zákaz plavání, aby se zakryli. Z tohoto pohledu tedy může být oznámení jednoduše omluvou pro zákaz. Zde je odpověď úředníka na petici společnosti Outdoor Swimming Society za přístup k jezeru:

Pouze v případě, že společnost pro venkovní plavání může přísně kontrolovat a řídit plavání na jezeře, včetně zajištění a placení příslušných značek, bezpečnostních opatření, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou veřejností a krytí plavčíků po celý rok - a tato rada může být přesvědčena, že jsou zavedena všechna nezbytná bezpečnostní opatření a jsou odškodněna proti jakýmkoli případům, ke kterým může dojít - přehodnotí rada svůj postoj.

Dobrý zármutek - mluvte o tom navrch! Bylo to v jezeře, kde bylo povoleno plachtění a kanoistika, a společnost se ptala, proč bylo vyčleněno plavání. Tento předsudek proti venkovnímu koupání se zdá být anglickou záležitostí - ve Skotsku nebo na kontinentu to tak moc nevidíte.

Takže co budou příští zákazy - snad koupání v moři? >

Tam, kde žiji v Německu, je velké sladkovodní jezero, kde se lidé koupají v létě. Rady připravily plošiny a rafty, na kterých se lidé mohli pobavit. V poslední době je všechny znovu odvezli a umístili značky Zákaz plavání, protože se obávají pojištění a dravých právníků.
@RedSonja - je nám líto, že se virus šíří ...
V případech, kdy je to okamžitě velmi hluboké, je také mnohem těžší bezpečně vystoupit z vody, aniž by bylo na co stát. To je také pravděpodobně bod, kdy uvolníte břeh, je strmější, než byste si mysleli, uvolněný štěrk není skvělá lezecká plocha a váš unavený / chladnější, než byste si mysleli.
* pokud se plavec dostane do potíží, bude pravděpodobně mimo svou hloubku * ... zamýšleno?
Zajímalo by mě, jak dlouho bude lidem (nebo právním systémům) trvat, než si uvědomí, že jezera obecně nejsou nebezpečí kvůli majiteli jezera.
@Dronz: OTOH, majitel jezera, je v nejlepší pozici, aby si uvědomil, zda a kde se jezero odchyluje od společenských očekávání bezpečnosti vody.
@Hurkyl Znamená to, že je odpovědný za každého, kdo se tam topí?
@Dronz: Očekává se, že majitelé jezer varují, kde jsou vody nebezpečné? Pokud ano, pak zákon říká ano. Viz [nedbalost] (https://en.wikipedia.org/wiki/Negligence). Skutečná debata na toto téma pravděpodobně patří na filozofii.stackexchange.com nebo možná právní, pokud existuje.
Je ironické, že říkáte „z jejich hloubky“ - tato situace je * doslova * zdrojem věty!
V Austrálii existuje jak sporná kultura státní chůvy, tak spousta plavání. Napětí mezi nimi řeší systémem „plavat mezi vlajkami“ na plážích. Pokud je tu plavčík a chcete být jimi chráněni, musíte plavat mezi dvěma červeno-žlutými vlajkami, které se zvedají, jen když je plavčík ve službě. Značení (a společenské chápání) jasně ukazuje, že plavání v jakémkoli jiném čase vás může překvapivě snadno zabít (pokud vás žraloci, medúzy, chobotnice, kuželovité mušle, krokodýli atd. Nedostanou jako první).
@RedSonja Nestačí jen označení „Pláž bez dozoru, plavání na vaše vlastní riziko“, aby zahnala dravé právníky?
@ Dmitrij Grigoryev Zjevně ne. Pokud v okolí nechají jakýkoli druh plaveckého vybavení, jsou odpovědní za jeho použití a musí zajistit plavčíka atd. Jinak by se mohli shromáždit žraloci právníků a dostat se do krmení. Pojistné se stalo nedostupným.
user2766
2017-06-22 14:07:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ve Velké Británii je mnoho z těchto značek ve starých nepoužívaných a zaplavených lomech a dolech nebo nádržích. Problém s kterýmkoli z těchto webů je, že jsou obvykle neuvěřitelně hluboké (například 100 mil. ~) A stávají se velmi rychlými. Znám alespoň o jedné nádrži, kde do 2 m od břehu klesá k bodu, kde už nevidíte dno (ani si nejsem jistý, jak hluboko je).

Když je horko, je to snadno skočit přímo do pěkné studené vody. Problém je v tom, že velmi hluboká voda potřebuje k zahřátí hodně energie, takže i v blízkosti pobřeží může být o desítky stupňů Celsia chladnější než teplota vzduchu. To může vést ke křečím, švům nebo dokonce šoku studenou vodou (viz citát níže z wikipedie).

U lidí je reakce na studený šok možná nejčastější příčinou smrti z ponoření do velmi studené vody, 1, například pádem přes tenký led. Okamžitý šok z chladu způsobí nedobrovolné vdechování, které může pod vodou vést k utonutí. Studená voda může také způsobit srdeční infarkt v důsledku vazokonstrikce; [2] srdce musí tvrději pracovat, aby pumpovalo stejný objem krve do celého těla. U lidí se srdečními chorobami může tato další pracovní zátěž způsobit zatčení srdce. Vdechnutí vody (a tím i utonutí) může být důsledkem hyperventilace. Někteří lidé díky tělesné nebo duševní kondici mnohem lépe přežijí plavání ve velmi studené vodě. 1

V každé z těchto odpovědí může být nemožné plavat . Pokud se voda velmi rychle prohloubí, nemusíte být daleko od břehu, abyste se dostali do vážných problémů.

Většina jezer ve Velké Británii atd. Nemá strážce ani nikoho jiného. v blízkosti lodi atd., takže je obtížné lidem v těchto situacích pomoci. To historicky vedlo k tomu, že se skupiny lidí (většinou teenagerů) topily, jako když se někdo dostane do potíží, lidé spěchají na pomoc a nakonec se také topí.

Ve Velké Británii se to stalo zvláštním problémem, protože máme spoustu starých (viktoriánských) průmyslových areálů, z nichž mnohé jsou zaplaveny. Například bydlení v severním Walesu, kde žiji, je doslova pokryto v lomech a dolech jako je tento:

enter image description here zdroj

Několik titulků z tohoto článku na BBC:

V roce 2013 se po Velké Británii utopilo 381 lidí

Gullet Quarry , ve Worcestershire, si během července 2013 vyžádal životy dvou plavců.

Tělo 16letého Conora McColla z Lutonu bylo získáno z bývalého lomu v Clophillu v Bedfordshire.

Nadpisy jako výše uvedené vedly k mnoha legitimním a hloupým (nepřinášejícím žádné výhody), známkám, které uvádějí rady a místní úřady. Prostě nechtějí, aby vás někdo zeptal „Proč jste s tímto nebezpečím nic neudělali“ , když / pokud někdo zemře.

„[voda] i blízko břehu ... může být o několik desetin stupňů Celsia chladnější než vzduch“ To se mi zdá jako pochybné použití „několika“. Nepoužíval bych „několik“ na nic menšího než tři a je mi těžké uvěřit, že může být kdekoli, kde je mrznoucí voda a teplota vzduchu 30 + C (85 + F). Ve Velké Británii určitě neexistuje takové místo, kde se teploty vzduchu v tomto rozmezí obvykle vyskytují pouze několik dní v roce.
@DavidRicherby [* "Jdete z 28C (82F) venku do 10C (50F) ve vodě. Můžete získat svalové křeče a stehy." *] (Http://www.bbc.co.uk/news/uk-england -27923677) mějte také na paměti, že v zatopeném lomu / důlní hlavě může voda okamžitě klesnout o 100 m, myslím doslova jeden krok od břehu. Tato voda se tedy skoro neohřeje.
@Liam 28C až 10C není změna „několika desítek stupňů Celsia“. To nejsou ani dva desítky.
Váš bod je tedy „několik“ by měl být použit pouze pro hodnoty 3 nebo více. [Super, budu to mít na paměti] (https://static.comicvine.com/uploads/original/11111/111119363/3215596-hercules___thumbs_up_2.jpg) ...
@Liam Ano. Jak jsem řekl: „To je pochybné použití výrazu„ několik “.“ Slova mají význam, takže pokud řeknete „několik“, když máte na mysli něco jiného než „několik“, pak vás lidé nepochopí. Pokud si nemyslíte, že je to důležité, pak \ * pokrčte rameny \ *.
Také jsem slyšel, že velké teplotní přechody smíchané s pohřbeným vybavením a geometrií lomů mohou vést k silným proudům, které vás dokážou sát pod povrchem.
@JMac, který zní podezřele. Silný proud z velké vodní plochy bez významného přítoku / odtoku?
@Brad Mohou existovat velké teplotní přechody a nepřirozené geometrie, které údajně kombinují, mohou na neočekávaných místech vést k poměrně silným proudům. Vezměte v úvahu, že voda dole je chladnější, takže kvůli tomu dojde k určitému pohybu. Dokážu si představit situace, kdy tlumivky mohou vytvářet lokalizované silné proudy.
Zdá se, že morálka zde spočívá v tom, že pokud se někdo topí a padá pod hladinu, je mnohem snazší ho vytrhnout z podlahy 3 m hluboké vodní plochy, než plavat na dno 100 m hluboké tělo z vody. To je v zásadě nemožné.
@Brad, pokud se někdo topí a je dostatečně hluboký, aby vás vtáhl pod sebe, neměli byste se ho pokoušet vytáhnout sami. Zdá se, že je běžné, že vás potenciálně utopí ve snaze použít vás jako plovoucí zařízení. Pokud nejste vyškoleni pro záchranu utonutí, nejlepší možností je najít něco, co mohou použít k plavení.
@JMac situace, kterou popisujete, je, když někdo šlapá po vodě, ale ne dobře. Pokud je někdo v bezvědomí a padá pod hladinu, hodí mu něco, aby něco udělal? Jediný čas, kdy jsem někoho zachránil před utonutím, byl na dně v bazénu o délce 8 stop a co nejrychleji ho vytáhl nad vodu tím, že se ponořil pod sebe, to ho zachránilo.
@Brad No, záleží to samozřejmě na jejich stavu. To neplatí, pokud jsou v bezvědomí; ale topící se člověk může vypadat, jako by šlapal po vodě; ale ve skutečnosti nemohou přijít natolik, aby získali vzduch, který potřebují. Vezmou tě ​​s sebou (neoficiálně jsem slyšel, že může být bezpečnější je nejprve vyřadit, ale to bych nezkoušel). Pokud jsou v bezvědomí, pak je to jiné. V tom případě jsou lomy stále velmi nebezpečné; pokud za nimi půjdete, bude to nejen těžší; ale kdyby šli dolů kvůli proudu, mohlo by to také vzít dovnitř.
@JMac a Brad, jehož klíčovým cílem je zachránit někoho z vody, je extrémně riskantní, ve skutečnosti je jedním z hlavních způsobů výcviku plavčíků naučit se _minimalizovat riziko_. Nedoporučuje se, aby netrénovaná osoba skočila do vody a pokusila se zachránit topícího se, protože pak budete mít _two_ topící se lidi. Vědomá topící se osoba nejedná racionálně a nebude váhat vás tlačit dolů, aby se ještě jednou nadechla. Osoba v bezvědomí je těžká a mrtvá váha se těžko drží a manévruje ... ne
ne ... Záchrana vyžaduje školení a praxi a není to něco, co by bylo možné bezpečně provést netrénované. To by ve skutečnosti mohlo být docela dobrou otázkou, „jak bezpečně někoho zachránit jako nevycvičeného diváka?“
@Liam proč jsi nechal slovo několik, přestože jsi v komentářích dokázal, že je nesprávné?
@Tim, protože několik znamená více než jednu.
@Timm Hmm ne, znamená to „více než dva, ale ne mnoho“
@Malco:, což je skvělý nápad, vytvořil jsem zde otázku: https://outdoors.stackexchange.com/questions/16405/wow-to-safely-rescue-someone-drowning-as-an-untrained-bystander
Nezapomínejme, že zejména v zatopených lomech existuje velmi reálné riziko úniku metanu, který ředí vodu.
Joe S
2017-06-22 22:09:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nemohu plavat, takže pokud očekávám, že něco bude dostatečně mělké na to, abych se postavil dovnitř, a pak se ukáže, že je to mnohem hlouběji, zemřu.

Normálně bych očekával, že se voda postupně prohlubuje, ale v případě prudkého nárůstu hloubky, jako je lom, to nemusí být tak zřejmé.

Oceňuji znamení hluboké vody i to, že nejsem mrtvý.

Pokud nemůžete plavat, je mimořádně ukvapené dělat takové předpoklady o hloubce vody.
V naplněném lomu se hloubka často pohybuje od 5 stop do 100 stop v jednom kroku.
Většina přírodní vody začíná mělce a stabilně se prohlubuje, čím dál do sebe jdete. Brodění do moře tedy není příliš nebezpečné, pokud se nedostanete příliš hluboko.
@Sobrique - 'záleží na tom, jak silný je spodní náběh.
To je odpověď. Není to extrémní hloubka vody, která je nebezpečná, je to skutečnost, že ** v ní nelze pádlovat **.
cobaltduck
2017-06-25 20:18:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedna věc, která dosud nebyla zmíněna, je rychlost a snadnost záchrany .

V mých mladších letech jsem byl vyškoleným záchranářem, a přestože moje certifikace již dávno vypršela, pamatuji si většina konceptů.

Bojující plavec na hladině je jedna věc, ale plavec, který byl svědkem toho, že sestoupil, nebo ještě hůře, ohlásil, že mu chybí společník, je úplně jiný. V takové situaci, ve vodě do 3 nebo 4 metrů, mají plavčíci šanci něco udělat. Seřadí se poblíž poslední známé polohy, ponoří se dolů, co nejdéle se dívají a cítí podél dna, přijdou na dech nebo dva a opakují, dokud není nalezena oběť, nebo do vyčerpání. Mimo tuto hloubku mají i ti nejvhodnější potíže zůstat tak dlouho dole, nebo dokonce být schopni dostat se úplně dolů a dosáhnout vyčerpání mnohem rychleji.

U jednoho jezera, kde jsem pracoval, byla bóje čára. Nikdy jsme nepodnikli žádné disciplinární kroky, pokud by někdo překročil hranici, ale také to bylo jasně vyznačeno na znameních, že se plavčíci nepokusí zachránit za tímto bodem. Jediné, co jsme podle pravidel našeho zaměstnavatele mohli dělat, bylo zavolat 911. Kurz je, že kraj by vyslal potápěčský tým a šlo by většinou o záchrannou operaci, ne o záchranu.

CommonSensei
2017-06-22 21:36:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hloubka ovlivňuje bezpečnost, protože nemůžete dýchat, pokud je hladina vody nad nosem, když nohy stojí dole. Po tomto bodě na tom moc nezáleží; není rozdíl mezi 2,5 metry a 25 metry.

Někteří lidé nemohou plavat příliš daleko, než se příliš unaví a musí se postavit na dno, aby se vzpamatovali.

Varovné příznaky jsou pro obecná populace, ne pro olympioniky překračující anglický kanál. Vztahují se na všechny ve věku od 3 do 103 let. „Plavání“ pro mnoho lidí znamená brodit se a mezi stáním udělat tu a tam několik odvážných úderů. Hluboká voda tuto aktivitu příliš neuspokojuje.

A nezapomeňme na prvek „znovu vylézt“. Je podstatně těžší dostat _out_ vody, pokud nemáte oporu.
Váš druhý odstavec vysvětluje, proč je vaše druhá věta špatná. Pokud jsem nechtěně pod vodou, raději potřebuji sebrat dostatek energie, abych mohl plavat až 2,5 metru, abych se znovu alespoň nadechl, než potřebovat sebrat dostatek energie, abych plaval 25 metrů.
Andrew Jay
2017-06-22 20:07:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Některé komentáře se zaměřují na lomy a průmyslová jezera. Nejsem toho názoru, že to má rozdíl: to, co je tam dole (tj. Stroje, skalní útvary atd.), A to, co je ve vodě (tj. Chemikálie), je důležitější než to, jak hluboká je voda. V tomto případě by značky měly křičet „Danger! Keep Out!“, Spíše než „Danger! Deep Water!“

Také nejsem toho názoru, že temps studené vody v hloubkách je důvodem pro znamení, i když si myslím, že by to mohlo hrát roli v plavání, což se týká vaší původní otázky. Ale zkušení plavci to vědí, neplavci ne. A v hloubkách, kde temps mění neplavce, je hloubka - a ne temps - pro neplavce problematičtějším problémem.

Ačkoli je otázka široká, uvedli jste příklad jezera. V tomto případě jsou věci jako proudy nebo zvířata / ryby hrající roli v „hluboké“ části „nebezpečí“ méně pravděpodobné.

Slovo „hluboký“ nemá ani právní definici. Konec konců jsou bazény často označovány jako „2 stopy hluboké“, „12 stop hluboké“ atd. Jsou 2 stopy opravdu „hluboké“? Myslím, že ne. Znamení, které říká „hluboká voda“, prostě hraje na obavy a nutí lidi k opatrnosti.

A to je platný kontext: hrát na obavy a vyhnout se právní odpovědnosti. Například zmíníte jezero. Jezera nejsou hluboká „x metrů“; spíše mají různé hloubky. Někdo, kdo neumí plavat, možná dítě, může vstoupit do mělké oblasti jezera, projít se kolem a najednou se ocitnout v hloubce, v níž už nemůže chodit, aniž by musel plavat. Je to hluboké? Ano, pro toho člověka je příliš hluboký, aby mohl chodit. Je to pro potápěče hluboké? Ne, samozřejmě že ne - ale potápěč je zvyklý na změny teploty a umí plavat. Znamení se tedy musí týkat těch, kteří neumí plavat.

Dále vidíte na veřejných bazénech značky, které naznačují, jak hluboká je tato část bazénu - ale nikdy neuvidíte známky, které varují před „hlubokou vodou“, a to ani na 4 metrech. V mé blízkosti je bazén, který má 20 'hloubku pro instruktáž a procvičování potápění. Žádné známky. Proč? Proč jezírko s proměnlivými hloubkami dostává znamení, zatímco bazén se známou hloubkou neznázorňuje?

A to je odpověď: hloubky se liší a pro neplavce budou příliš hluboké. Voda není víceméně plavecká v různých hloubkách, je to tak, že je v různých hloubkách méně pochůzná.

A pláže: proč pláže nikdy nemají známky naznačující, že voda je hluboká? Hloubka se rozhodně liší. Existují proudy. Teploty se jistěji mění. Existují ryby, některé opravdu ošklivé, jako jsou žraloci a medúzy. Přesto neexistují univerzálně umístěné značky varující lidi před těmito nebezpečími, že? No, není to pravda: Bylo by na kráse pláží mít tyto nápisy všude; ale ve skutečnosti tam dávají znamení. A oni vám řeknou o nebezpečích: hluboká voda, příliv a odliv, pozorování žraloků, skály, bóje atd. Obvykle nejsou umístěny přímo uprostřed vody, kde by se dalo do jedné plavat (nebo chodit). A jsou velmi konkrétní ohledně nebezpečí, které na ně číhá.

Pokud jde o odpovědnost: To, že vůbec existují známky, se pravděpodobně vyhne právní odpovědnosti, ale pouze v omezených případech. Realita je taková, že jezera obvykle vlastní vláda a žalovat vládní entitu je herkulovský úkol. Myslím si tedy, že odpovědnost je méně podnětem k umístění varovného signálu, než pomoci lidem vědět, že vody jsou pravděpodobně hlubší než vysoké. V soukromých jezerech má varovný signál možná více právních důsledků, ale vaše otázka nerozlišovala mezi soukromými a veřejnými vodními plochami. Spíše jste se zeptali, zda díky hloubce je voda více či méně plavecká.

Mimochodem, ukázkový odkaz, který jste uvedli, mi připadal zvláštní (a komický, protože velmi malé děti si hrály děsivě vypadající znamení nebezpečí). Jsem z USA a zajímalo by mě, jestli se moje definice koupání a pádlování liší od Velké Británie. Představuji si, že koupání má konotaci, že pokud jde o plavání, je tu mnohem méně formalit a hluboká voda může ovlivnit vaše koupání. Ztracené plavky mohou být nejtrapnější, pokud nemůžete plavat dolů, abyste je získali - ale to sotva zaručuje označení „nebezpečí“. Pokud jde o pádlování, jste na lodi; v článku se uvádí, že plavání a navigace jsou v právu Spojeného království dvěma samostatnými rozdíly, což by mohl znamenat rozdíl. Pádlování je také nebezpečné pro plavce, kteří by se mohli zranit plavidly, ve kterých pádlujete, nebo samotnými pádly.

„Koneckonců, bazény jsou často označovány jako„ 2 stopy hluboké “, ... atd. Jsou 2 stopy opravdu„ hluboké “? Myslím, že ne.“ To v žádném případě neplatnost fráze „dvě stopy hluboko“. Ve výrazech jako „dva stopy hluboko“ znamená „hluboký“ pouze „mít uvedenou hloubku“
Normální jezero má mírný vstupní svah: možná budete muset jít deset metrů ven, abyste získali dva metry hloubky. Opuštěný lom je mnohem strmější: na samém okraji můžete pod sebou dostat sto metrů vody.
„normální jezero“ není normální, ne přes rozumně velkou geografickou oblast. Kráterová jezera mohou být stejně čistá jako opuštěné lomy a mnohem hlubší (také teplejší, pokud sopka není mrtvá). Jezera, která se tvoří podél zlomových linií, mají také jednu stranu téměř svislou (a cokoli do hloubky 1 km) a druhou stranu poměrně mělkou.
Chcete-li vyplnit lom ve Velké Británii, musíte jej vyplnit a udržovat vyplněný. Ze samotné podstaty gravitace to obvykle znamená, že dovnitř vstupující voda je filtrována a strojní zařízení je metry níže kamkoli, kam by rozumný plavec šel. Nerozdělujeme suroviny a nemáme naplněné lomy, které by obsahovaly něco jiného než břidlicovou a uhelnou rudu, takže ve Velké Británii nemáme potenciál pro problém s otravou.
Nejde o teploty studené vody v hloubce. RoSPA tvrdí, že příčinou mnoha nehod je studená voda na povrchu. Jak radí místním orgánům, může se stát, že je to součást uvažování za oznámeními.
„Brouzdaliště“ v britské angličtině znamená brodění (pro zábavu) ve vodě přibližně do úrovně kolen jako v brouzdališti - pro děti je to velmi mělký bazén.
Chris H
2017-06-22 18:49:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vždycky jsem v pokušení navrhnout, že pokud mohou umístit znamení, mohou postavit prsten života, a někdy to dělají. Míra vandalismu a krádeží záchranného vybavení, i když je malá, je skutečná. Samozřejmě by takové vybavení nebylo příliš užitečné bez někoho, kdo by jej mohl použít. Je tedy snazší lidi varovat.

Rizika na mnoha webech jsou vysoká a zahrnují kontaminaci a strmé nerovnoměrné banky. Politika pouhého varování lidí se ve skutečnosti stává problémem pouze tehdy, když se stane plošnou politikou. Stále existuje spousta míst, kde je možné plavat ve sladké vodě, ale mohou být daleko.

Loduwijk
2017-09-28 19:52:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Navzdory mnoha odpovědím zde nevidím žádnou, kterou jsem osobně zažil; a ve skutečnosti vidím mylnou představu, že „Jakmile je dostatečně hluboká, není v tom žádný rozdíl; 2,5m a 25m jsou ekvivalentní.“ Nesouhlasím.

Když jsem byl mladší a stále jsem se učil plavat, rozhodl jsem se jít „plavat“ v domnění, že bych to mohl udělat. To byl alespoň můj záměr.

Rozhodl jsem se opustit oblast, kde jsem se měl brodit , a přešel jsem do oblasti, kde byla voda mnohem hlubší. Jak hluboko si nejsem jistý, ale bylo to mnohem vyšší, než jsem byl vysoký. Rychle jsem zjistil, že neumím plavat tak, jak jsem si myslel.

Bohužel pro mě jsem nikdy nedokázal dobře plavat; Zdá se, že jsem jedním z těch „negativních vztlaků“, ještě víc, když jsem byl mladší. Takže jsem klesl ke dnu a nebyl jsem schopen se dostat zpět na hladinu, protože jsem nemohl plavat. Nejprve jsem byl vyděšený, ale pak jsem si uvědomil, že kdybych tvrdě vyrazil ze dna, mohl bych se dostat do rozumné vzdálenosti nahoru, a kdyby se to spojilo s mým dříve marným mávnutím, mohl jsem na okamžik rozbít povrch, jen tak dlouho, abych dýchal, než jsem se potopil zpět dolů.

Udělal jsem to několikrát nahoru a dolů téměř plavecky a uvědomil jsem si, že to dokážu udržet dost na to, abych zůstal naživu, a tak jsem se při tom snažil pomalu propracovat zpět . Proběhlo to velmi pomalu a já jsem šel shora dolů zpět nahoru, lapal jsem po dechu, jaký vzduch jsem mohl pokaždé, když jsem se dostal do cesty, mnohokrát, než jsem se dostal do bezpečí. Pravděpodobně jsem část toho běžel na adrenalin a vzpomínám si, že jsem vyčerpaný a stěží jsem se dokázal vytáhnout z vody.

Nejsem si jistý, jak hluboká byla voda, ale hádal bych možná 3 až 5 metrů. Kdyby to bylo o 1 až 3 metry hlouběji, možná bych se stále jen stěží dostal na povrch, možná ne; Nevím. Takže něco v rozmezí 4 až 7 metrů, hádám, bylo pro mě přežitelné. Kdyby to bylo 30 metrů, nemusel bych teď být naživu, abych mohl poskytnout tuto odpověď.

Takže ano, může existovat rozdíl mezi výrazy „přes hlavu, ale jen poněkud hluboko“ a „wow, což je způsob, jak se divit.“ To znamená za předpokladu, že neumíte plavat. Pokud umíte plavat, pak se rozdíl podstatně zmenšil, ale podle některých dalších odpovědí stále existuje.

Teď, když jsem mnohem starší a umím plavat dobře, plaval jsem ve vodě dostatečně hluboko, že ne Nevím, kde je dno. Jako taková byla moje první instinktivní reakce na otázku OP: „Ve skutečnosti není rozdíl,“ ale pak jsem si rychle vzpomněl na svůj incident, když jsem ještě nemohl plavat.

Samozřejmě, kdyby došlo k cedule s nápisem „Nebezpečí: Tato voda je strašně hluboká“ Možná bych tam stále „plavala“, protože jsem byla pod falešnou představou, že dokážu plavat. Ale to je samostatná záležitost a je to jen jeden aspekt otázky.

Tom Au
2017-07-21 05:29:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Existují přinejmenším dva odlišné zdroje nebezpečí, jeden, který ohrožuje ne-slabé plavce, a druhý, který může ovlivnit i dobré plavce.

Zjevným nebezpečím je, že neplavci mohou topit se ve vodě, která je více než vysoká brada. Mohou se dokonce utopit v mělčí vodě, pokud se jejich noha zachytí o zem nebo se jinak „uvězní“ způsobem, který jim strčí hlavu pod vodu, a nemá je nikdo zachránit.

Je méně zjevné nebezpečí pro silnější plavce. Mělčí voda je teplejší nebo alespoň lépe absorbuje teplo; hlubší voda je chladnější. Cirkulace studené a hluboké vody by mohla dobrým plavcům způsobit křeče, šok nebo jiné problémy, které by je utopily.

Aravind Suresh
2017-06-24 12:35:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myslím, že je to kvůli tlaku vody. Nemusím vám říkat, že s každým metrem, který klesnete, je nad vámi další metr vody. Po určitém okamžiku by vás to mohlo zabít.

To by bylo docela daleko. Nejsem přesvědčen, že toto je správná odpověď.
Pravidelné potápění může klesnout o 100 stop v oceánu, hlouběji do sladké vody. Problémy se týkají * dýchání * do hloubky a nevztahují se na freedivers.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...