Otázka:
Jak mohu upravit neoprenové těsnění na zápěstí / krku na suchém obleku řezáním a spojováním?
Chris H
2018-11-13 19:36:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jsem vysoký, ale spíše s malými kostmi a moje suchá kombinéza XL byla vždy okrajová na těsnění zápěstí a krku, které jsou spíše než běžnější latex neopren s hladkou podšívkou. To je mnohem pohodlnější a není náchylné k zahynutí, ale není to tak pružné. Zbytek suchého obleku je normální gore-texová tkanina (a trochu pytlovitá i přes zimní vrstvy).

Dostal jsem se k okrajově volnému střihu na zápěstí pomocí několika proužků latexového těsnění na zápěstí přes horní část jako gumiček. Vzhledem k tomu, že trochu zhubla, ani to nefunguje a všechna těsnění znatelně prosakují. Jsou v dobrém stavu; je to zjevně jen volnost. Poněkud hloupé plavání v neděli ukázalo, že mě to neudržuje tak suchého, jak by mělo.

Takže to, co bych chtěl udělat, je vyříznout malé V materiálu z každé pečeti a znovu se k ní připojit. Stávající těsnění v sobě jasně mají spoj, takže to musí být možné se správnými materiály. Zdá se, že tento spoj je sešitý a přilepený a nahoře je nalepena výztužná / těsnící páska, jak je vidět na fotografiích:

Outside of wrist seal Vnější část zápěstí, zobrazující výztuž páska.

inside of wrist seal Těsnění zápěstí obrácené naruby - šití je vidět pouze zevnitř.

Zajímavé je, že páska je přítomna pouze na švy, které se táhnou kolem zápěstí / krku, a ne na ostatních švech neopren-k-neopren

Proč jednoduše nelepit latexová těsnění menší velikosti? Toto je jednoznačně práce s nejmenším úsilím pro maximální návratnost.
@GabrielC. protože neoprenové jsou mnohem pohodlnější. A v praxi bych k tomu musel vystřihnout ty stávající, úplně zničit pečeť, dokud jsem ji nedostal tak akorát
Promluvte si s gumářem, možná vám pomůže.
@Separatrix To bych nakonec mohl udělat. Před lety mi opravil moje staré pečeti v suchém stavu (od té doby zase zahynuly), ale o víkendu jsme si mysleli, že dělá jen latex. Vyzvali jste mě, abych se podíval na jeho web a on určitě může nahradit neoprenové těsnění. dík
Doslova jsem poslal můj suchý oblek výrobci pro těsnění (krk a zápěstí) a bonusem, že to uděláte, než je domácí práce, je to, že _znovu provedou počáteční testování tlaku, aby se ujistil, že změny vůbec neovlivnily oblek_
Výrobce @Aravona není volbou, ale gumář, jak navrhuje Separatrix, může být a může být cenově dostupný. Jsem stále nakloněn kutilství, pokud by si gumář neúčtoval mnohem méně, než aby jej vyměnil.
@ChrisH to je pochopitelné, jde o to, že to nebudete moci podrobit tlakové zkoušce a můžete skončit s problémy v řadě
@Aravona, protože je to jen kajakový oblek a narazil na několik ostružin a byl jsem po záplatě na ostnatém drátu opraven, pochybuji, že by to stejně provedlo tlakovou zkoušku. Možná to budu muset jít skočit do jezera, abych to otestoval, zvlášť když si příští rok rezervuji další kurz WWSR - hodně času v mrazivé řece
Objednal jsem si neoprenovou opravnou soupravu s lepidlem a páskou „černá čarodějnice“, která vypadá jako páska na obrázku. Také můžu slepit steh. Až to zkusím, pošlu příspěvek zpět.
Dva odpovědi:
mmcc
2018-11-24 06:59:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hledání „neoprenového těsnění těsnění krku“ na YouTube přineslo několik zásahů, jako je tento, kdy ten chlap pomocí tepelné pistole odstranil pásku na švu: https://youtu.be/MtEODsp1JO8

Výhodou lepení zakoupeného těsnění na krk, které má správnou velikost oproti starému, namísto změny jeho velikosti je, že se nepokoušíte vytvořit šev, kde je těsnění pod tlakem ( táhnoucí se nad hlavou). Je těžké získat na první pokus tak dobré těsnění na zvětralý kontaminovaný materiál ve vaší kuchyni, jako je tomu u nového materiálu v továrně již po 1000.

To znamená, že lidé provádějí s Aquasealem docela rozsáhlé opravy. a trochu vnějšího materiálu na vnější straně. Řekl bych, že záleží na tom, jaké to bude mít důsledky pro vaše zamýšlené použití: stanete se podchlazenými kilometry od pobřeží podél vašeho mořského kajaku neschopného vtáhnout se ve svém vodou naplněném obleku zpět do člunu, nebo vám to bude trochu nepříjemné a máte zamířit k autu dříve, než byste chtěli? To trochu pohání to, co riskujete se svým vybavením.

Chris H
2018-12-18 15:32:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Práci jsem dokončil včera v noci pomocí lepidla „Black Witch“ a výztužné pásky. Zatím to vypadá dobře - spojení je jako méně uklizená verze švu na mém prvním obrázku, protože jsem se nalepil na stranu štědrosti lepidlem. Těsnění, která jsou vyrobena z 2 mm neoprenu, jsou nyní těsnější asi o 1 cm (zápěstí) a 2 cm (krk). Když si natahuji zápěstí na ruce, zdá se, že se chovají stejně jako původní švy.

Zde je postup založený na pokynech k použitému lepidlu:

  • Vyřízněte šipku z těsnění.
  • Lepte řezané hrany tak, aby těsnění zůstalo ploché (jako záplata na vnitřní trubici: oba povrchy přilepte, nechte lepit, slepte).
  • Slepě sešijte řezané hrany dohromady (podle pokynů k lepidlu by hrany měly být spojeny dohromady po dobu jedné hodiny, ale chtěl jsem něco trvalejšího, jak je vidět na originálních těsněních)
  • Potřete výztužnou pásku a těsnění kolem spoje lepidlem. Nechejte několik hodin zaschnout. Pokyny tomu říkají základní nátěr. Dobře jsem to zapracoval do stehu.
  • Naneste další vrstvu lepidla na oba povrchy, počkejte 2 minuty a slepte je dohromady.
  • Poté, co jsem úplně zaschl, jsem zapracoval ještě trochu lepidla okraje náplasti a zadní část švu. To možná nebylo nutné.
  • Před zabalením jej plánuji poprášit mastkem, abych se ujistil, že se nelepí tam, kde by neměl, ale nechal ho rozprostřený.

Mělo by to být testováno za pár týdnů, ale jsem si docela jistý, přinejmenším že to nezklame najednou.

(omlouvám se, pokud se moje terminologie trochu mýlí - jsem daleko od odborník na látková řemesla)

Pravděpodobně to přijmu, jakmile bude testováno na skutečné, ale až do té doby.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...