Otázka:
Jak přežíváte, když vás odtáhnou pod zaseknutý kmen?
ShemSeger
2015-04-08 19:42:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Když jsem byl chlapec, můj otec a já jsme byli neočekávaně smeteni do džemu (hromada kulatiny o velikosti domu) na břehu řeky Elk River, zatímco jsme byli na kanoích poblíž našeho domu.

Poněkud podobně vypadající marmeláda, ale myslete na větší hromadu kmenů a rychlejší vody: enter image description here

Můj táta, zkušený cestovatel ze NW Ontario instinktivně vyskočil z kánoe nahoru na zaseknutý kmen. Já, sotva 13 let, jsem asi 2 sekundy sledoval, jak voda širokými očima zasáhla trup kánoe, než kánoe najednou převrátila rychlý proud a vzala mě s sebou pod uvíznutý kmen. Naštěstí pro mě tam byly poleny nahromaděné ve vyšších vodách, takže po několika sekundách užívání drog po skalách na dně řeky pod kládami a kánoí jsem nakonec vyskočil zpět na druhou stranu džemu , s tátou těsně za mnou (skočil za mnou, když jsem byl vlečen).

Po tomto incidentu jsem zvažoval vyskočení z kánoe na jam, než se nasaje, aby to bylo vhodné postup v této situaci. Ale teď, když jsem otec, jsem přemýšlel: „Co by udělal můj táta, kdyby z druhé strany nebylo východiska?“. Prostě se slepě vrhl za svého syna a my jsme měli štěstí, že pod jamou byl prostor, abychom mohli jít úplně dolů.

Co kdyby z druhé strany nebylo cesty ven?

Co můžete udělat, abyste pomohli sobě nebo někomu jinému, pokud by byl nasát pod uvíznutím a byl by proudem přitlačen k protokolům pod ním?

Můj táta po tom, co jsme se vysychali na pískovém baru, uznal, že bylo pošetilé zkoušet se pohybovat kolem zaseknuté klády, navzdory zdání se klády dostaly proudem tam, kde jsou, takže by nás řeka přirozeně tlačila proti protokolům. Dost vtipné, když jsme vysychali, za námi sestoupilo po řece další kánoe a stalo se jim to samé (pokusili jsme se je varovat, ale oni na nás jen s úsměvem usmívali, než si uvědomili, že mají potíže.)
* „Jak přežijete vlečení pod zaseknutým kmenem?“ * Ne, pokud nemáte to štěstí, že vyskočíte na druhou stranu. Kdyby nebylo možné projít pod logjamem a proud by byl příliš silný na to, aby se dostal zpět proti proudu, byli byste oba mrtví. Předpokládám, že nejlepší uděláte, bude chytit se větví a čehokoli a „vylézt“ si cestu zpět. To bude fungovat jen v omezených případech, ale je to lepší, než zůstat tam uvězněný a topit se pro jistotu.
Tři odpovědi:
WedaPashi
2015-04-08 22:35:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Když jsem překračoval potok, byl jsem chycen v jednom takovém, ale ne tak vážném druhu sítka. Říkáme tomu sítka. Ty vznikají, když se nějaké překážky nashromáždí a nechají projít velmi úzké okno, ale skrz něj prochází voda. Většina cedníků, se kterými se (bohužel) setkáte, bude pravděpodobně tvořena stromy a dřevěnými kulatinami.
Když jsem cítila, že mě někdo tlačí, uvědomila jsem si, že obranné plavání vůbec nepomáhá. s:

  • Když za den zatraceně prší, můžete vidět náhlý nárůst hladiny vody. Vyhněte se raftingu / jízdě na kajaku, nebo pokud už jste venku, vyhýbejte se v takové situaci úzkým cestám. To znamená, že byste měli vzít v úvahu i další vodní útvary a rizika, která mohou představovat.
  • Snadno je najdete, kdykoli procházíte úzkým vodním průchodem se houštinami a malými stromy v kontaktu s vodním tokem, mějte oči otevřené Je to ideální místo pro vytvoření sítka.
  • Pokud takové sítko najdete, pokuste se přiblížit ke břehu. Pokud nemůžete a jste si jisti, že do toho půjdete, buďte ostražití a agresivní.
  • Pravděpodobně vás z jízdy vyhodí. V takovém případě se agresivně plavte směrem k sítku a zkuste se tempem držet poněkud nad vodou, která prochází pod kmeny, a na kládě se místo toho nechte polknout. Agresivním plaváním zde jsem měl na mysli jít hlavou napřed, právě když se chystáte narazit do kmene, vyklopit se a popadnout kmeno, držet trup vzhůru a ven z vody. Když to nemůžete obejít, projděte to s tempem.
  • Většina lidí, kteří jsou uvězněni pod jedním takovým sítkem, mají nohy zavřené ve vodě, a proto se nemohou dostat ven vodu a polknout. Zkuste tedy dostat nohy na povrch, což by vám mělo pomoci rychle se dostat ven pomocí silného proudu vody.
  • Pokud vůbec někoho musíte zachránit ze sítka, začněte ze strany nebo po proudu. Nikdy nechodte proti proudu, protože můžete skončit na stejném místě jako oběť. Bude zpanikařit a přiblížit se k němu proti proudu by představovalo velké nebezpečí, když jdete proti proudu.
Escoce
2015-04-08 21:12:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ó .... ne.

Bylo by to jen otázkou štěstí, fyzické síly a schopnosti zadržet dech ... velký důraz na štěstí.

Kdysi jsem byl na kajaku se svým GF na Floridě, když mi bylo 20 let a stále jsem velmi althletický spojenec schopný. Kajakovali jsme přes přílivový potok a příliv byl na cestě ven. Driftovali jsme po proudu. Řeka vypadá splavně pro energetická plavidla, ale opravdu to tak není, a tak byly tři hromady zakazující průchod pro cokoli větší než řekněme 4 stopy široké.

Voda se pohybovala jen možná 2 MPH, možná 3. Pohybovalo se to pomaleji, než jsem kráčel.

Kajak se otočil s víry a kajak se sevřel mým lukem a zádí přes dvě hromady. Říkám připnul. Uvízl jsem na sedadle a pod vodou od hrudníku dolů. Nebyl jsem v žádném bezprostředním nebezpečí, protože kajak byl připnutý tak tvrdě, že byl stabilní. Trvalo mi 5 minut, než jsem se dostal z kajaku takovým způsobem, že jsem nebyl smeten po proudu, a trvalo dalších 30 minut, než jsem kajak strčil několik centimetrů najednou, dokud jsem ho znovu nedostal.

Barnacle vypálil beeguz z kajaku, zatímco jsem ho uvolňoval, a když se uvolnilo, byl jsem sám strčen přes barnacles a stále mám jizvu na zádech.

Smyslem příběhu je, že pohybující se voda je velmi silná. „Nelezete“ zpět proti proudu, pokud se voda pohybuje dokonce jen pár MPH, pokud nejste super silní a nedokážete zadržet dech během námahy ... samozřejmě to vše, aniž byste na to byli připraveni.

Sherwood Botsford
2018-08-05 03:05:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fáze 1. Přijdete za roh a uvidíte sítko.

Stojaté vody. Technický termín je backferry. Chcete se pohybovat pomaleji než voda. Přesuňte záď trochu v bance, na kterou chcete přistát. Čistý výsledek, pokud jste dobří, a aktuální není příliš špatný, je to, že se pohybujete do strany přes řeku. Google „backferry“ na youtube.

To není triviální dovednost. Vaše akce řízení jsou obrácené a protože většina kánoí je používána přísně těžká, je řízení mnohem těžší. Lukostřelec má mnohem důležitější roli.

Procvičujte si backferrying.

Cvičte to hodně.

(Je to užitečné pro víc než záchranu vašeho života před filtrem. Používám to pořád v peřejích k změně jízdního pruhu, k nákupu času na vytyčení trasy, k tomu, abych svému luku dal čas na vzestup nad vlnou. )

Fáze 2:

Dobře. Backferry nefunguje. Víte, že zasáhnete.

Udeřte do strany.

Když něco zasáhnete, nakloňte se dolů. Nakloňte se k tomu, čeho chcete zasáhnout.

Je to protiintuitivní. Máte tendenci se vyhýbat nárazu.

Předpokládejte, že se dostáváte do sítka do strany. V okamžiku nárazu pod vámi kánoe stéká voda a táhne spodní část lodi po proudu. Také máte vodu, která naráží na stranu pod vodní hladinou. Tato voda cestuje dolů pod člunem a táhne s ní tu stranu dolů.

Kontaktní bod na překážce je nad tímto, takže je tendence člunu se valit proti proudu. Jakmile je tato vlna pod ním, naplní se velmi rychle.

Takže když se snášíte dolů k cedníku, připravte se na polibek. Osoba, která má polstrování na straně sítka, se nakloní, pokud se cítí bezpečně. Osoba na břehu řeky zůstává uprostřed. Oba lidé dbají na to, aby jejich nohy byly nezatížené.

Při kontaktu vyjděte na sítko co nejrychleji. Pokud máte luk a záďovou linii zmanipulované, zkuste to vzít a skončit s vámi. Nenechte se zpomalit koncem.

Jakmile kánoe v sobě nemá žádnou váhu, přetažení z aktuálního místa hodně poklesne. Slabé napětí na vlasech může vyrovnat roli. Nyní máte čas přemýšlet. V tomto okamžiku můžete kánoi přenést přes sítko do vody níže.

Filtry zabíjejíTyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...