Otázka:
USA vs. středoevropské medvědí rady
David Mulder
2015-08-06 09:58:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Právě jsem četl několik příspěvků zde venku. SE a viděl několik rad, které byly mnohem přísnější, než jsem zvyklý. Například v zemi, kde chodím (střední Evropa, medvědi hnědí, ale to je vše), byste se nemuseli starat o stan nebo košili, ve které spíte, vonící po jídle před 6 měsíci (něco, co jsem viděl v několika odpovědích ). A existují desítky dalších odpovědí, které obsahují také mnohem přísnější rady, než jsem vyrostl (žádná zubní pasta ve stanech, medvědí zvony, kanystry na jídlo atd.).

Takže moje hlavní otázka zní:

 • Jsou věci související s medvědy v USA ve skutečnosti odlišné, nebo je to jen rozdíl v mentalitě?
 • A pokud se jedná o skutečný rozdíl v chování, existují části Evropy, kde medvědi jednají podobně jako USA?
Existuje v Evropě mnoho úmrtí způsobených medvědy? Protože tam, odkud pocházím, je určitě dost útoků medvědů, aby lidé byli oprávněně opatrní, když byli v lese.
O které zemi mluvíte?
@ShemSeger Omlouvám se za pozdní odpověď, napsal jsem to těsně před spaním. Ale ať už je to jakkoli, USA měly za posledních 5 let 10 fatalatů medvědů hnědých, takže ve srovnání s žádnými úmrtími medvědů hnědých například na Slovensku za posledních 100 let se to skutečně jeví jako zcela odlišné, nicméně normalizace pro oblast obou zemí je ve skutečnosti funguje jako podobná sazba.
V Evropě nemají medvědy Grizzly nebo Kodiak. V Severní Americe se o „hnědé medvědy“ nikdo tolik nestará, stejně jako o zdánlivě agresivnější poddruhy.
Právě se to stalo v mém okolí, včera se Grizzly vloupal do něčího domova a začal procházet jejich skříněmi: http://globalnews.ca/news/2155638/man-shoots-grizzly-bear-that-broke-into-his-kimberley -Domov/
Jeho odlišná mentalita kvůli jinému prostředí. Kontakty s medvědy jsou mnohem menší než v Severní Americe. Letos v srpnu však dokonce v Alpách v oblasti, kde žije moje rodina, medvěd zaútočil na muže podruhé a musel být potlačen. Populace medvěda roste , aktivně se snažíme znovu osídlit Alpy a lidé by se mu měli začít přizpůsobovat, jak je to nejlepší pro ně a také pro medvědy. (Btw oba tento poslední medvěd chránil svá mláďata a při druhém incidentu měla osoba psa, který vypustil, takže ...)
čtyři odpovědi:
Ben Crowell
2015-08-06 17:49:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Některé z věcí, které jste uvedli jako preventivní opatření používané v USA, nejsou skutečné nebo nepřiměřené.

Starejte se o stan nebo košili, ve které spíte, vonící po jídle před 6 měsíci

To je hloupé.

medvědí zvony

Toto je vtip.

Použití kanystru s medvědy je na druhé straně rozumné a ve skutečnosti je to zákonně vyžadováno v některých národních parcích v USA. Ale to, co vidíte, pravděpodobně není ani tak rozdíl mezi střední Evropou a USA, jako rozdíl mezi oblastmi, které mají mnoho problémových medvědů, a oblastmi, které to nemají. Některá specifická místa v USA, například Yosemitské údolí, jsou vysoce koncentrovaná horká místa medvědů, která jsou zvyklá na člověka a lidské jídlo. Ačkoli se právní pravidla týkající se kanystrů medvědů mohou vztahovat na širší oblasti, jako je například celý Yosemitský národní park, ve skutečnosti, pokud půjdete 10 mil od horkého místa náhodným směrem, pravděpodobně budete v zapadákově, kde významný problém s interakcemi člověka a medvěda.

(Žádná zubní pasta ve stanech není jen zdravý rozum. Medvěd bude vůni zubní pasty vnímat jako vůni jídla.)

Pokud jde o zubní pastu: Moje zuby a zubní kartáček po jejich vyčištění voní mnohem víc než trubice zubní pasty. Stejně jako ve vážném případě zkuste cítit trubičku zubní pasty, nebudete z ní cítit žádný zápach. A ještě jsem neviděl nikoho, kdo by radil, aby si neumýval zuby nebo něco takového ~ Takže proto to vypadalo trochu ... přísně. Ať tak či onak, zdá se, že to, co říkáte, má velký smysl, i když jediná věc, která mě mate, je, že v yosemitském parku podle https://goo.gl/ nejeví žádné úmrtí související s medvědy. ZcyrIj
@DavidMulder: Fatalities nejsou problém. Yosemite má jen černé medvědy. Černí medvědi nejsou nijak zvlášť nebezpeční. Často nejsou větší než německý ovčák a na lidi téměř nikdy nezasahují. Problém černých medvědů spočívá v tom, že jsou to obtěžující zvířata, která se snaží získat potravu lidí. Účelem všech preventivních opatření je zabránit medvědům v získávání potravy, což je pro vás dobré a také naruší cyklus medvědů závislých na potravě člověka.
To dává velký smysl! Díky za další vysvětlení: D
Jedinými černými medvědy, které nejsou větší než německý ovčák, jsou mláďata, alespoň na východě USA. (Východní černí medvědi jsou větší než západní.)
Dospělí černí medvědi jsou mnohem větší než německý ovčák, dokonce i mladí by byli větší. Lidé mají tendenci častěji vidět ty menší, protože dospělí k lidem přistupují méně, mladí a mláďata jsou zvědavější a méně opatrní. Pokud jde o zvonky, které fungují, nebo cokoli hlučného, ​​můžete překvapit medvěda a nereagují dobře. Na košili páchnoucí po jídle je třeba dávat pozor, ale od 6 měsíců před je to trochu přehnané (a člověk by si myslel, že se košile za 6 měsíců mnohokrát vypere)
@ErikvanDoren Ve skutečnosti zvony nefungují. Teď nemohu přiložit prst na výzkum, ale ukázalo se, že zvuk zvonů se u medvědů jednoduše nezaregistruje. Možná jim to zní jako cvrlikání ptáků. Téměř jakékoli jiné zařízení vytvářející zvuk však funguje.
@CareyGregory Pokud máte na mysli studii od Toma Smitha, sám výzkumník poukázal na to, že nedostatek reakce nic neznamená a že by bylo předčasné lidem říkat, aby přestali používat zvony, a neví, proč přesně nereagovali, v jiných okamžicích řekli, že by si mohli myslet, že je to divný pták nebo tak něco. Je to, jako by se nedokázal rozhodnout. Pak je tu ještě zpráva z roku 1982, která by byla na straně fungujících zvonů. Pak existuje názor, že by mohli přilákat zvědavé medvědy. Vzhledem k tomu, že v žádném případě neexistuje žádný definitivní důkaz, jdu jen s vlastní zkušeností.
@CareyGregory,, pokud mi paměť dobře slouží, řekl výzkumník také, že vzhledem k množství peněz, které jsou za prodejem medvědích zvonů, existuje potřeba dobrého množství dat, aby to šlo proti tomu, aby to tak bylo. Možná to je důvod, proč na tom není řádná definitivní práce, ať už bude jakýkoli závěr?
@ErikvanDoren Možná máte pravdu, ale můžu se zmínit o více než jednom zážitku mých psů s klouby hlavy, které se střetly s medvědy, kteří zjevně zapomínali na zvony, které nosili. Stále je používám, ale hlavně proto, že mi říkají, kde jsou. :-)
NadjaCS
2015-08-06 22:06:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Medvědi se chovají odlišně na místech, kde jsou zvyklí na hodně lidské činnosti, oproti místům, kde obvykle zůstávají sami. Učí se a přizpůsobují se. Například v Adirondacks v NY se medvědi stali zběhlími v rozpoznávání a popadání lidské potravy z „medvědích pytlů“ (potrava zavěšená na stromě, teoreticky mimo dosah končetiny, která nepodporuje váhu medvěda), aby postupně museli upravovat pravidla pro skladování potravin, aby udrželi náskok před medvědy, což může být docela chytré a houževnaté. Medvědi se tam naučili otevírat některé typy medvědích kanystrů, takže medvědí plechovka povolená v některých parcích nemusí být v jiných přijatelná.

V parcích jako Yosemite a Sequoia National Park v Kalifornii je dostatek lidské činnosti, takže medvědi se naučili, jak získat jídlo ze zapečetěného kufru automobilů (oknem, zadním sedadlem). Mají dobrý čich a budou schopni zjistit, kde jsou potraviny skladovány. Můj odhad je, že pokud máte ve stanu malou tubu zubní pasty, ale v medvědí plechovce velké množství jídla, přitahovala by je silnější vůně, ale vzhledem k tomu, že byste měli držet medvědí plechovku daleko od vašeho stanu , lehčí vůně by mohla stačit k jejich přilákání.

Je lepší být v bezpečí, než litovat, nejen pro sebe, ale i pro další osobu, která do této oblasti přijde, a také pro medvěda. Pokud se medvěd stane agresivním a zaútočí na člověka kvůli jeho neopatrnosti, pravděpodobně začne hledat ve více stanech a baleních pro snadné jídlo, takže v USA služby divoké zvěře loví a ničí medvědy, které útočí na lidi, i když je téměř vždy chyba té osoby, a ne chyba medvěda. (A pokud porušíte pravidla pro stravování v americkém národním parku a způsobíte problém s divokou přírodou, dostanete kromě jakékoli škody na majetku, se kterou se musíte vypořádat, velkou pokutu.)

Není to vždy o smrtelných úrazech, ale o prevenci problémů. V USA bývalo v mnoha národních parcích (Yosemite, Yellowstone) velká skládka, která přitahovala medvědy a stala se lákadlem pro lidi, kteří se na ně měli dívat. To bylo pro medvědy špatné a povzbudilo je to hledat lidi, aby jim poskytli potravu, což způsobilo větší agresi a další problémy. V Yosemite se samozřejmě chtějí vyhnout smrtelným úrazům, ale nejen pro lidi, ale i pro medvědy. ( Toto je dobrá diskuse od Yellowstone.)

Pokud jde o medvědí zvony, je pravda, že většina medvědů se k lidem obecně nepřiblíží. Smyslem medvědího zvonu není vystrašit medvěda, ale upozornit ho, že po stezce sestupuje něco, co není kořistí. Vydávání velkého hluku při chůzi (mluvení, intenzivní chůze atd.) Bude mít v podstatě stejný účinek, takže medvědí zvonek pravděpodobně není nutný, pokud nejste na pěší túru sami a / nebo jinak nejste zticha.

Ach páni, 8 desetiletí medvědů krmených člověkem: Chápu, jak je to recept na katastrofu. Ať tak či onak, dává smysl, co říkáš. Máte vůbec představu, zda existují oblasti mimo USA, kde k takovému zvyku medvědů došlo?
Obávám se, že veškerý můj batoh byl v USA, takže si nejsem jistý. :-( Myslím, že každé místo, kde je vysoká lidská populace, má tento potenciál.
ShemSeger
2015-08-07 08:51:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po podrobném posouzení se zdá, že medvědi grizzly v Severní Americe jsou ve skutečnosti poddruhy (ssp.) evropského medvěda hnědého.

 • Medvěd hnědý = Ursus arctos

  • Medvěd grizzly = Ursus arctos ssp.

   • U. A. californicus (nedávno vyhynulý kalifornský Grizzly)
   • U. A. gyas (poloostrov Grizzly)
   • U. A. horribilis (pevninská Grizzly)
   • U. A. middendorffi (medvěd Kodiak)
   • U. A. nelsoni (mexický Grizzly)

Nejběžnější Grizzly a ten, který znám, se zdá být pevninou grizzly nebo Ursus arctos horribilis . Myslím si, že samotný název poddruhu by měl trochu osvětlit, proč jsou lidé trochu opatrnější vůči pevnině grizzly oproti východním medvědům hnědým, domnívám se, že jim bylo uděleno označení horribilis (hrozné, děsivý, strach) odrážet jejich povahu ve srovnání s jinými medvědy hnědými.

Zdá se tedy, že se severoameričtí medvědi hnědí (Grizzlies a Kodiaks) chovají odlišně a jsou nebezpečnější než ostatní medvědi hnědí na světě, a proto jsou při jejich podnikání na území obzvláště opatrní .

fgysin reinstate Monica
2015-08-10 20:35:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mám rozsáhlé trekingové zkušenosti v severní Evropě (Švédsko, Norsko), některé ve střední Evropě (Švýcarsko, Francie) a některé v Kanadských Skalistých horách.

Co mohu říci o Skandinávii , který má srovnatelně silnou populaci medvědů, spočívá v tom, že většina lidí si nedělá starosti s útoky medvědů vůbec .

Například: Osobně jsem strávil týdny ve Skandinávii ve vnitrozemí, četl jsem mnoho knih a mluvil s mnoha dalšími turisty: nikdo z nich nepovažuje medvědy za skutečné nebezpečí. Na obrovském setkání v divočině je medvěd tak nepravděpodobný, že i ti nejnadšenější turisté prožijí celý svůj život, aniž by medvěda z dálky viděli, natož aby se s ním zblízka setkali.

Vydal jsem se na dlouhé a velmi oblíbené trasy, které vedou medvědí zemí, aniž by kdy slyšely o visení medvědů, kanystrech medvědů, sprejích medvědů nebo jakýchkoli jiných opatřeních proti medvědům.

Páni, myslím, ve střední Evropě je to podobné, že tam můžete žít celý život a - stejně jako já - nikdy nevidět medvěda hnědého (i když ironicky kamarád, kterého jsem si přivezl na týdenní túru ze západní Evropy, viděl jednoho uvnitř první 3 hodiny v zemi xD), ale lidé to berou poněkud vážně, protože byste si například ukládali jídlo mimo svůj tábor a podobně (i když si myslím, že většina lidí jídlo nezvěsí, ale pak zase táboření venku na otevřeném prostranství je zakázáno).


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...