Otázka:
Tipy a triky pro batohy s kytarou
manoftheson
2014-11-18 22:49:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Existuje mnoho kompaktních a cestovních kytar, z nichž některé jsou navrženy speciálně pro outdoorové aktivity, jako je batoh. Toto jsem zvažoval.

Protože jsem hudebník, je hudba jednou z věcí, které mi v divočině nejvíce chybí, a doufám, že to brzy napravím kytarou, kterou lze vzít venku, alespoň na některé z mých výletů . Mám nulové zkušenosti s užíváním kytary na cestách s batohem a neznám nikoho, kdo by to měl. Takže ...

 • Jaké jsou některé dobré způsoby, jak zajistit, aby kytara zůstala v dobré kondici i na cestách?
 • Jaký je nejlepší způsob zabalení kytary do balení?
 • Jaké další funkce, pokud existují, by mohly sloužit jinak než jako nástroj?
 • Jak se vypořádat s deštěm, jinou vlhkostí?
 • Jakékoli úvahy pro divočinu odpuzovanou / přitahovanou zvukem?
 • Nebo problémy, na které mě nenapadlo ...?

Poznámka: Jen pro objasnění, Nehledám nutně doporučení na cestovní kytaru, ale spíše problémy spojené s vynesením jednoho (jakéhokoli typu) do divočiny. Pokud se však určité typy hodí k lepší přepravě než jiné, pak si myslím, že by stálo za to je ve své odpovědi zmínit.

Také ....... naučit se hrát. :-) Byl jsem v chatrči s nadšeným kytaristou, který nemohl, a nebylo to příjemné.
No, mám tu část. Prostě jsem nikdy předtím na batohu s kytarou nechodil.
Když si teď čtu můj komentář, narazil jsem na něj trochu jako péro. Omlouvám se @manoftheson za to - neměl to být žádný přestupek. Přečetl jsem si váš příspěvek, kde jste řekl, že jste hudebník. Můj komentář je zaměřen na ty, kteří čtou tento příspěvek a přemýšlejí o tom, že si vezmou nástroje na záda.
@GreenstoneWalker - žádné starosti. Oceňuji však omluvu. A vidím, odkud jdeš. Poslech někoho, kdo se pokouší hrát na nástroj, zejména neúspěšně, může určitě vyzkoušet trpělivost.
Pokud to pomůže některým odpovědím, [toto je cestovní kytara] (http://alpacaguitar.com/alpaca-carbon-fiber-travel-guitar/), velmi o tom uvažuji. Nemyslel jsem si, že bych to měl zahrnout do otázky.
Není to skutečná odpověď na otázku, ale: můj přítel se nakonec rozhodl přejít na flétnu pro pěší turistiku, protože a) se rozhodl, že batohy jsou pro dobré (drahé) kytary příliš nebezpečné a zvuk se mu nelíbí špatných ab) našel plastovou flétnu s dobrým zvukem. Což je také mnohem menší než u kterékoli z cestovních kytar.
čtyři odpovědi:
WedaPashi
2014-11-19 16:53:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zatímco výše uvedené odpovědi se zaměřují hlavně na získání snadno použitelného (nového) nástroje, zůstanu při pokusu o odpověď, jak lze nosit standardní kytaru, jakou mám já (Pluto, akustická).
EDIT: Jelikož se jednalo o úpravu cestujících kytar, obávám se, že s nimi nemám žádné zkušenosti, ale raději bych si myslel, že na tyto kytary lze použít stejnou techniku ​​balení jako No.

Doufám, že je v pořádku, pokud předpokládám, že máte alespoň minimální kufřík na kytaru. Pokud ne, pak je dobré investovat do jednoho.

Se standardní kytarou, jakou mám já, vyrobenou ze dřeva, je velmi možné, že může utrpět poškození extrémními změnami teploty a vlhkosti a namočením. A prudký náraz během přepravy nebo chůze může dřevo při špatném nárazu rozbít.

 1. Začněte tím, že nejprve uvolníte všechny struny. Je možné je naladit, jakmile dorazí na místo kempu, a poté plánovat hrát.
 2. Odstraňte tremolo bar a / nebo Capo, pokud existuje. Nejlépe Nebudu se s tím obtěžovat. Volba je na vás.
 3. Pak uvidíte, že jste všechny ladicí klávesy zarovnali rovnoběžně s vřeteníkem, aby nezazněly.
 4. Pokud se chystáte do oblasti ( nebo v období dešťů), kde můžete narazit na déšť, pořiďte si bublinkový papír a zabalte ním celou kytaru, pomocí lepicí pásky zajistěte, aby zůstala zabalená. Zvažte přidání rozdrceného papíru kolem vřeteníku a ladicích kláves. A pak zabalte do bublinového papíru. Noviny by byly v pohodě jako rozdrcený papír.
 5. Nyní jej vložte do pouzdra tak, abyste se ujistili, že všechny nepodporované oblasti kytary jsou podepřeny rozdrceným papírem. Naplňte jakýkoli vzduchový prostor v pouzdře rozdrceným papírem.

Pro jistotu bych doporučil nosit další příslušenství, jako je trsátko, další struny (jen pro případ?) Capo v samostatném pouzdře, které můžete umístit do batohu.

I když je to skvělá rada pro bezpečnou přepravu kytary, může to být pro batůžkáře trochu moc ... Koneckonců, možná budete chtít hrát jednou za čas a alespoň osobně bych nerad musel projít všemi postup rozbalení / zabalení pokaždé.
@fgysin: Souhlasím.
také noviny navlhnou první věc, kterou otevřete pouzdro, zejména večer, když s největší pravděpodobností budete hrát na nástroj
Rory Alsop
2014-11-19 00:55:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mým řešením je Hohner G3T a zesilovač 1 W Marshall.

enter image description here enter image description here

Hohner se snadno vejde na stranu mých větších batohů, a zesilovač je malý. Nepřidávají obrovské množství na hmotnosti mého batohu.

Pokud je mokré počasí, oba je zabalím do igelitového sáčku, ale bavili mě na mnoha topech Munro.

Nikdy mě zvuk nepřitahoval žádnou divokou zvěř, ale možná to říká o mém hraní víc než cokoli jiného.

To je zajímavé, myslel jsem spíše na akustiku, ale mohl bych zvážit tuto možnost. Kolik váží toto nastavení? (kg / lbs, buď jeden)
[This acoustic] (http://alpacaguitar.com/alpaca-carbon-fiber-travel-guitar/) je ten, o kterém jsem opravdu uvažoval.
ShemSeger
2014-11-19 00:55:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Měli byste dostat lapstick . Nedovedu si představit, že budete moci najít něco pohodlnějšího nebo kompaktnějšího, než je tato věc.

 • Nejlepší způsob, jak zajistit, aby vaše kytara zůstala v dobré kondici i při outdoorových výletech, je nikdy jej nevystavovat živlům. Zahrajte si to ve svém stanu a vyneste jej ven, jen když je jasno a pohoda, nikdy ho nedávejte na špinavou nebo zasněženou zem, nikdy jej nenechávejte venku, když na něj nehrajete.
 • Lapstick je dostatečně malý, aby se vešel do batohu, a můžete si jej zabalit do suchého oblečení pro kontrolu vlhkosti.
 • Posloucháte jej pomocí sluchátek (a 9voltové baterie) , takže přitahování zvířat, která jsou ze zvědavosti vystavena nepřirozeným zvukům, by neměla být příliš častým problémem a zpěv při hraní bude většinu tvorů stejně odpuzovat.
 • Pokud se vám stane, že se do tábora zatouláte, Přehraješ si svou klacku, vypadá to, že by se to zdvojnásobilo jako docela efektivní válečný klub!
 • Problémy:
  • extra váha
  • extra objem
  • chladné prsty (nebo popraskané prsty v extrémních podmínkách)
  • killjoys (kamarádi z tábora, kteří nemusí být nutně hudebními fanoušky)
  • sdílení? „Kamaráde, máš kytaru !? Odevzdej to tady! ROCK ON PETE TOWNSHEND!“
  • Sluchátkové kytary jsou opravdu jen one man jam sesh, takže pokud si nepřinesete malé kompaktní reproduktory nebo mini zesilovač, můžete Pravděpodobně bych chtěl něco akustického, co by bylo větší a trochu trapné.

Cokoli dostanete, doporučil bych najít nebo vyrobit lehký, měkký, vodotěsné polstrované pouzdro.

Fotografie z webu Lapstick:

enter image description hereenter image description hereenter image description hereenter image description here

To je také zajímavé. Vypadá docela kompaktní.
Akabelle
2017-02-01 16:48:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje volba byla získání ukulele. Malý, lehký, s měkkým polstrovaným pouzdrem, které někdy zabalím do plastového sáčku (nebo vložím uke do sáčku a poté do pouzdra) a mohu jej snadno připevnit k hlavnímu batohu, který mám (ne viset volně jako kytara & by to bylo). Nemusí to být tak náročné / zábavné jako na kytaru, ale určitě je snadné se ho naučit / hrát / nosit.

Mohu získat alespoň vysvětlení pro hlasování?
Odpověď jsem nehlasoval, ale myslím, že si umím představit ten důvod. Při pohledu na odpovědi se někdo musel rozrušit jiným návrhem, jak získat kompaktní kytaru vhodnou pro cestování, spíše než tipy na balení té, kterou má OP. Ale není to jen vaše odpověď, která to dělá. Souhlasím, že je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak jít ven s kytarou, ale to není otázka * only / primary * OP.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...