Otázka:
Jak nejlépe držet / zaměřit Garmin InReach pro satelitní zasílání zpráv?
Dr Marble
2018-07-09 10:16:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na nedávném výletu jsem měl velké potíže s odesíláním zpráv pomocí Garmin InReach. Byl jsem v lese se středně silným baldachýnem nad hlavou, ale vedle říčky, abych mohl vykročit do průsmyku, abych získal alespoň nějaký výhled na oblohu. Dokonce i v polojasně bylo připojení k satelitům Iridium velmi skvrnité.

Prohledal jsem web a hledal rady, jak nejlépe udržet InReach pro optimální vysílací výkon, a nic tam venku není. Ani základní rada, zda je nejlepší držet jej vodorovně nebo svisle. Mohou to ovlivnit i další faktory, jako je vzdálenost, kterou drží od země, (extrapolace z teorie radioamatérské šunky).

Má tedy někdo znalosti (buď ze zkušeností, nebo z teorie rádia) které by mohly pomoci zefektivnit InReach při dosahování jeho satelitů?

Tři odpovědi:
Gabriel C.
2018-07-09 20:33:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

vedle malé řeky, abych mohl vykročit do průsmyku, abych získal alespoň nějaký výhled na oblohu

To je opravdu minimum pro dobrý signál. To bude mít mnohem větší dopad než to, jak to držíte. Pokud můžete jít na čistou vyvýšeninu ne příliš daleko, pomůže to. Pokud ne, není mnoho práce, ale zkuste to, dokud nezískáte dobrý signál.

Dohodli jsme se, že jasná vyvýšenina bude optimální - bohužel, to by bylo na míle daleko, kde jsem byl. A řeka byla v údolí, které účinně zúžilo část oblohy, na kterou jsem měl přístup. Přesto bych rád věděl, jak optimalizovat sílu signálu. Kdybych musel zavolat SOS, protože jsem si zlomil nohu, chci, aby to stále fungovalo, dokonce i na dně údolí.
Měl jsem jiný nápad - použít telefonní aplikaci, která mi pomůže sledovat cesty a načasování satelitů. Pro iOS je skvělá bezplatná aplikace s názvem Orbit - satelitní sledování. Můžete si vybrat, zda chcete zobrazit pouze souhvězdí Iridium, a tím zjistit, kdy dojde k dalšímu blízkému přeletu. Zatím se zdá, že aplikace Orbit funguje offline. Budu se muset pokusit poslat několik testovacích zpráv s Inreach, abych otestoval jeho přesnost.
Stromy + údolí se blíží tomu nejhoršímu, co můžete získat. Byl jsem však překvapen výkonem z listopadu, kdy na třítýdenním raftu v Grand Canyonu mohl kamarád ze skupiny používat jeho inReach denně bez problémů s připojením. To jsem vůbec nečekal.
HTDutchy
2018-07-09 11:57:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Protože nemohu najít přesné specifikace typu antény, kterou používají, mohu jen spekulovat.
Můj odhad je, že anténa je buď jednosměrná, nebo umístěná podél podélné osy zařízení.

Pokud anténa není (zcela) jednosměrná, měla by fungovat nejlépe, když zařízení leží na zádech.
Tímto způsobem budou rádiové vlny ze zařízení určitě vyzařovat nahoru.
A kromě toho to má být být používán v takové poloze.

To by byl také můj odhad - že zisk antény by byl ve vodorovném poli jednosměrný, kdyby byl držen ve svislé poloze. Ve vertikálním poli (pokud je držen ve svislé poloze) může mít určité nuly. Jeho položením na záda by tedy získal ten pěkný, dokonce jednosměrný zisk při pohledu na oblohu. Přestože příručka InReach Explorer + neříká nic o orientaci antény, předchozí verze InReach říká, že „nasměrujte anténu směrem k obloze a umístěte obličej zařízení od těla“. Viz: http://static.garmin.com/pumac/inReach-Explorer-Manual.pdf
Nalezli jsme tento tip týkající se pracovních satelitů s ručním šunkovým rádiem: „Pokud používáte ruční zařízení, budete muset otočit zařízení (a anténu) pro nejlepší orientaci. Zkušenosti ukazují, že horizontální polarizace s osou antény kolmá na satelit poskytuje nejlepší příjem. “ To by znamenalo držet zařízení položené na zádech a NEMÍŘIT špičku antény nahoru k obloze. Z: http://k0lee.com/ao27tip.old.html
Charlie Brumbaugh
2018-07-19 07:46:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Používal jsem Garmin inReach po mnoho kilometrů a vaše poloha bude důležitější než to, jak ji držíte.

Hluboké kaňony s vyřazením signálu GPS a někdy být pod hustými stromy zabrání tomu, aby signál prošel poprvé. Také jsem měl potíže, když jsem pod stromy a plachtou s lesklou reflexní stranou.

Dobrá věc je, že inReach bude blikat, když zpráva neprojde, a zatímco jsem musel čekat na inReach to zkusím znovu, nikdy jsem nebyl schopen delší dobu odesílat ani přijímat.

Je třeba zdůraznit, že čím méně věcí mezi vámi a oblohou, tím lépe, a vyšší úroveň s méně překážky jsou také lepší.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...