Otázka:
Horolezecký úvazek: připněte dvě karabiny, abyste zabránili křížovému zatížení
Gregory Stein
2017-11-06 20:26:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z důvodu úspory času a zabránění retinu uzlů osmičky po celou dobu, mohu uzel uzlu osmičky připevnit pomocí dvou karabin, z nichž každá je připoutána k jedné smyčce postroje? Tímto způsobem nedojde ke křížovému zatížení karabiny. Ořezávání je mnohem rychlejší než vázání uzlů obrázku 8.

Karabiny jsou dvojitě uzamykatelné.

UPDATE :

Nejprve díky vám všem. Poskytli jste takové úžasné informace! Nelze přestat klikat na hlasy Vidím, že tam chybí nějaké vysvětlení, proč to všechno potřebuji. Takže to sem dávám.

Brzy půjdu se svými dětmi na pěší výlet zahrnující několik úseků kódování kaňonem. Nejmladší má 4 roky Mám postroje pro starší děti a celotělový dětský postroj (Black Diamond Momentum). Jelikož mezi nimi budeme mít několik takových úseků lezení a pravidelné turistiky, myslel jsem si, že ořezávání a odepínání karabin bude mnohem rychlejší (mějte na paměti, že budu chránit všechny tři děti). Samotné míchací úseky nejsou příliš dlouhé, takže jejich projetí nezabere mnoho času. V horní části každé sekce jsou kotvy, takže můj plán spočíval v tom, že šplhám, lano zacvaknu, pak pravděpodobně sestoupím dolů a budu své děti chránit jeden po druhém (dospělých bude více).

Tam nebudou žádné tvrdé pády, protože je budu sledovat a budu udržovat provaz pevně v mém jistícím zařízení. Mít pohodlí rychlého klipu / odepnutí je nesmírně důležité a také bezpečnější. Protože pokud jste tam zůstali po západu slunce - není to žádný vtip.

Co myslíte tím, že jsou binery připnuty na „libovolnou smyčku postroje“? Máte na mysli poutka / upevňovací body na nozní části a kyčelní části, kde prochází centrální upevňovací kroužek? Omlouvám se, ale neznám konvenční pojmy pro tyto části v angličtině.
Uveďte fotografii nastavení, které popisujete, abychom mohli přesně vidět, o čem mluvíte.
@imsodin zde je lépe označený obrázek: https://www.rei.com/learn/expert-advice/climbing-harness.html
Myslím, že to znamená zaklapnutí do smyčky pásu a smyčky sedadla nezávisle, obejití jistící smyčky.
Jen zde uvedu názor: k vázání fig8 budete po chvíli potřebovat jen pár vteřin, pokud ji budete stále vázat. A pak jste zvyklí na The One True Way (TM), což znamená, že můžete zachovat princip nejméně překvapení i v tomto aspektu vašich bezpečnostních postupů.
AilinlkifvCMT správně.
@knitti: ano, máte pravdu. Nemám problém s vázáním 8, jen jsem chtěl, aby to bylo rychlejší (viz moje aktualizace). Děkuji.
Díky za tento další kontext. Vzhledem k vašemu dalšímu kontextu má plán mnohem větší smysl než některé scénáře, které jsem původně zobrazoval.
Pro informaci, komentáře k přijaté odpovědi vedly k této otázce: [Existují nějaké důkazy, že připevnění bineru k smyčkám sedadel a nohou vede k 3cestnému zatížení?] (Https://outdoors.stackexchange.com/questions/ 17736 / existuje-nějaký-důkaz-že-připojení-a-biner-k-obě-sedadlo-a-noha-smyčky-výsledky)
Tři odpovědi:
ShemSeger
2017-11-07 08:53:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spousta lidí zdvojnásobí karabiny twist-lock z různých důvodů a mnozí ji považují za přijatelnou metodu ochrany, i když podle mého názoru je to velmi zbytečné (související: Je někdy nutné zdvojnásobit zamykání karabin?). Neobcházejí však jistící smyčku, jak popisujete samostatným zaklapnutím binu do smyčky sedadla a pásu. Mohlo by to nakonec způsobit, že by jeden biner otevřel bránu na druhém, zejména při použití otočných zámků.

Nejlepší metoda, kterou znám pro připnutí horolezce pomocí karabiny, je svázat pevně uzel na automatické zamykání , karabinu ve tvaru brány typu hrušky jako je karabina Black Diamond Magnetron Gridlock nebo Grivel Clepsydra Double Gate biner:

Grivel Clepsydra Double Gate připevněný k lanu tak, že lano dvakrát pevně obtočíte kolem binu a poté ho dvojitým přetažením (kulatým otočením a dvojitým overhand smyčka - lano se zlomí, než se tento uzel rozepne), ale můžete také uvázat pevnou figurku 8 na úder, vodní bowline atd. enter image description here

Toto je nejjednodušší a nejbláznivější metoda vázání do karabiny při svázání nahoře. Křížové zatížení je vyloučeno a váš přechod mezi horolezci je mnohem jednodušší a rychlejší.

Nepochybuji o tom, že je to bezpečné, ale doslova jsem nikdy neviděl takový uzel doporučený v žádné knize o vázání uzlů nebo horolezectví, kterou jsem kdy četl. To znamená, že mám opravdu jen zkušenosti s americkou literaturou a vím, že EU dělá spoustu věcí jinak. Existuje nějaký zdroj, se kterým můžete hovořit, že má osvědčenou povahu?
@Fistbeard Vázání do lana pomocí karabiny pro horní lano se pro začátek přesně nedoporučuje. Tento uzel je také známý jako uzel pytláků nebo lešení. Existuje o tom spousta zdrojů: https://www.mountainproject.com/forum/topic/110108159/scaffold-hitch
Jen jsem si myslel, že přidám ... pokud připoutáte karabinu k oběma smyčkám pásu a sedadel ... nastavujete perfektní třícestný náklad (1 lano + 2 smyčky). To je bez ohledu na počet binerů a typ bran a zámků.
@Roflo To se opakuje tolikrát a stále jsem pro to neviděl žádné důkazy (zprávy o nehodách nebo měření). Při zatížení zatáhnou poutka pásu a sedla jedním směrem, lano do druhého. Zakřivený tvar zásobníku automaticky spojí dvě smyčky dohromady a efektivně působí silou do stejné polohy jako jistící smyčka, jen na mírně větší ploše.
@imsodin ani já. Ale před lety jsem poslal Black Diamond e-mailem a oni důrazně nedoporučovali zaklínání do dvou smyček.
Erik
2017-11-07 00:21:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na základě vaší úpravy, která přidává další kontext, se váš plán jeví jako rozumný. Kromě karabin , které společnost ShemSeger doporučuje, byste mohli zvážit karabinu pro zajetí očí (jakýkoli hodnocený biner je v pořádku. Jako příklad používám pouze tyto DMM binery). Ty se často používají v průmyslovějším prostředí, takže se často nacházejí v oceli. Alternativně můžete získat karabinu DMM Belay Master 2. Ty jsou navrženy tak, aby zajistily, že je biner správně uzamčen a zabrání crossloadingu. Nakonec souhlasím s StrongBad, že byste měli používat jistící smyčku, nikoli vázací body.


Původní odpověď

To do značné míry závisí na kontextu a přesně na tom, co máte na mysli pod „kteroukoli smyčkou postroje.“

Nejdříve nejdříve. Jediné smyčky, které jsou nosné na standardním sedacím úvazku, se nacházejí v oblasti rozkroku. Ty se označují jako body v bodech. Jakákoli jiná smyčka na postroji je určena k uchycení ozubeného kola a není dostatečně silná, aby udržela vaši váhu.

Za předpokladu, že mluvíte o úchytných upevňovacích bodech na karabinách postroje, jsou pouze bezpečné z křížového načítání v jednom velmi konkrétním scénáři. Karabiny musí být neustále naloženy, aby si po celou dobu udržovaly správnou orientaci a neumožňovaly pohyb / otáčení lana / karabiny. Jediným způsobem, jak to skutečně zajistit, je lezení v pevné situaci (neustálé napětí na laně). Proto jsou lezecké věže, které vidíte na veletrzích s automatickým jištěním, bezpečné (mimo jiné) i přesto, že používají karabiny. Těmto situacím také prospívá zlepšená rychlost, kterou jste zmínili. Neustálé napětí na karabině je také důvodem, proč se lidé opravdu nebojí karabin s křížovým plněním uprostřed slanění.

V jakékoli jiné horolezecké situaci / scénáři není mírné zvýšení rychlosti a výrazné snížení bezpečnostní rezervy oprávněné. Stoupal jsem s mnoha různými lidmi venku i v tělocvičnách. Pokud nemáte skupinu lidí, kteří pracují jediným krátkým lezením na vrchol, čas lezení bude mnohem větší než čas vázání. Vázání a rozvazování uzlu prostě nezabere mnoho času. Občas jsem při stoupání mnohokrát spadl a musel jsem rozvázat skalní tvrdou postavu o 8 uzlech, když mi pumpují předloktí a prsty. I poté byla celá doba rozvázání kratší než 5 minut a doba potřebná k uvázání obrázku 8 by měla být méně než 2 minuty včetně oblékání uzlu. Neměli byste se cítit tak tlačeni, abyste se vyhnuli nejhoršímu scénáři 7 minut práce, že jste ochotni riskovat pád země z výšky.

StrongBad
2017-11-07 01:37:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nemyslím si, že je to skvělá praxe, ale spousta lidí překonává lano z jediného binaře připojeného k jistící smyčce. Jistící smyčka je pro tento účel dostatečně silná, ale karabina přidává do systému další jediný bod selhání. Dvě zamykací karabiny, které jsou opačné a protilehlé, by poskytly nadbytečnost v případě poruchy. Použití jistící smyčky je obecně více žádoucí, protože snižuje změnu příčného zatížení, protože existují pouze dva kontaktní body (lano a jistící smyčka), na rozdíl od použití postroje, kde jsou tři kontaktní body (lano, pasová smyčka) , rozkroková smyčka).

Některé horolezecké tělocvičny to umožňují, jiné to rozhodně nedovolí. Věřím, ale nemohu to najít online, že některé tělocvičny ve skutečnosti vyžadují, abyste zaklipovali předem vázané uzly. Myšlenka na pravděpodobnost selhání karabiny je nižší než pravděpodobnost nesprávného uvázání uzlu.

Každá rakouská horolezecká tělocvična, ve které jsem byl, vyžaduje připnutí k předvázané figurce 8 pro top-lanoví. Uzel je obvykle zakryt teplem smrštitelnou hadičkou, aby se zabránilo neoprávněné manipulaci. Obvykle jsem používal dva O&O šroubováky. Zjistil jsem, že mi bylo prakticky zaručeno alespoň jedno křížové zatížení na výstup (bez ohledu na to, jak opatrní jsem byl já a můj jistič), dokud jsem si neuvědomil, že můj postroj má [no-twist jistící smyčku] (http: //www.czechclimbing. com / fotos / fil_3673.jpg), které by tomu mohly zabránit. Celkově to připadalo méně bezpečné a ne pohodlnější než přímé vázání.
Pokud jde o jednu karabinu: Německý alpský klub (DAV) považuje jednu bezpečnou (Belay Master atd., Tri-lock) karabinu nebo dvě protilehlé a protilehlé „normální“ uzamykatelné karabiny přijatelné pro svázání lana, protože jednoduché otočné zámky nebo šroubovací závory se může vrátit zpět, pokud např tření o zeď nebo horolezce.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...