Otázka:
Jaké potraviny přitahují komáry do vašeho těla a co můžete jíst, co je odpuzuje?
ShemSeger
2019-01-30 21:47:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vím, že konzumace banánů je jedním ze způsobů, jak se obrátit na magnet proti komárům. Draslík v banánech je zjevně přitahuje k tomu, kdo je sní. Kdykoli potkám někoho, kdo říká, že ho vždy živí komáři, zeptám se ho, jestli jedí hodně banánů. Odpověď je obvykle ano.

Jaké další potraviny k vám přitahují komáry? A jaké potraviny můžete jíst, které je místo toho odpudí?

Zajímavé související čtení [Odrazují banány nebo přitahují komáry?] (Http://www.mosquitoreviews.com/bananas.html)
Krmili jsme koně česnekem, abychom udrželi mouchy atd.
Lidé jedí banány. Pokud se zeptáte někoho, koho komáři velmi často nekousají, zda nejedí banány, bude pravděpodobně také říkat ano.
Jsem magnet proti komárům. Sotva jsem kdy jedl banány. Nejlepší způsob, jak se zbavit komárů, je vzít si magnet proti komárům.
Dva odpovědi:
Willeke
2019-01-31 00:07:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Program BBC Twinstitute provedl test potravin na odpuzování komárů a test na odpuzování komárů pomocí aplikace pro mobilní telefony.

Výsledkem testu bylo, že žádná metoda neudělala moc, pokud vůbec něco, aby odpuzovala komáry. Pokud se nacházíte ve Velké Británii, měli byste mít možnost vidět program v první polovině února 2019 na iPlayeru.

(Možná bude k dispozici také na Youtube / později, nenašel jsem ho zatím.)

Samotná jejich fotka na vstupní stránce mi dává důvod zpochybňovat důvěryhodnost výzkumu těchto dvojčat.
Dvojčata van Tulleken jsou oba lékaři v různých oborech, ale GP a výzkum jsou dva, které mimo jiné pokrývají. Výzkum je mnohem závažnější, než naznačuje jedna fotografie. A výsledky zálohují dalšími výsledky výzkumu v programu. (Nejste si jisti, zda to platí i pro tento výzkum.)
BBC se především pokouší konkurovat ostatním televizním kanálům, Netflixu, Prime atd. - nehodnoťte je za to, že se snaží získat diváky z fotografie, do jejich obsahu je obvykle dobře investováno.
Hlasoval jsem pro odpověď, jen si myslím, že vypadají jako goofballs.
@ShemSeger, Myslím, že goofball vzhled je zastavit to vypadat příliš zastrašující pro průměrného diváka. Dělají opravdu dobré věci.
Quinto
2019-01-31 01:53:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jistě, draslík (a sůl) vylučovaný kůží přitahuje komáry. Je to však krok odstraněný (požití potravy -> vstřebávání živin -> fyziologie -> komáři) a existuje tolik proměnných, takže nemohu dát přímou odpověď na korelaci jídla.

Některé Výzkum naznačuje, že komáři vnímají savce na základě oxidu uhličitého (CO 2 ), který vydechují. Takže pokud jste ve stavu, kdy emitujete méně CO 2 , byli byste méně náchylní k kousnutí. Při spalování převážně tuků (na rozdíl od sacharidů) mají lidé tendenci produkovat méně CO 2 za stejné množství spotřebovaného kyslíku.

Tangenciálně to podporuje tento článek, který zmiňuje výzkum ketonů aplikovaných na komáry odpuzující kůži.

Pak pro mě špatná zpráva. Mám mnohem méně tuku: /


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...