Otázka:
Jak roztát sníh bez ohně nebo tělesného tepla?
Charlie Brumbaugh
2019-05-21 18:40:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednou jsem podnikl výlet na batůžek, když jsem byl nad treeline, nebyla tekoucí voda a měl jsem málo paliva pro kamna. Zatímco se část tajícího sněhu topila, odtékala do země tak rychle, že tam nebyla žádná tekutá voda.

To, co jsem nakonec udělal pro pití vody, bylo házení sněhu na plachtu a jakmile se roztavilo a shromáždilo voda s miskou.

Existuje lepší způsob roztavení sněhu bez ohně nebo tělesného tepla ?

Je teplota nad nebo pod bodem mrazu? Stěhujete se nebo stanujete?
@JamesJenkins Bylo to nad bodem mrazu, snažil jsem se to roztavit, když jsem se zastavil u jídla.
čtyři odpovědi:
ab2
2019-05-21 21:13:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud máte s sebou čistý černý pytel na odpadky (a pokud ne, měli byste opravdu :)), vložte sníh do pytle na odpadky, uspořádejte jej v tenké vrstvě uvnitř pytle a položte jej na slunci na ploché skále (je-li k dispozici), tenká vrstva rovnoběžná s plochou skálou. Zvažte to několika kameny, které vám pomohou navázat kontakt mezi černým povrchem a sněhem.

Toto je v podstatě vaše řešení plachty, ale (a) věci urychlíte díky charakteru černoty absorbující teplo; a (b) vyhýbání se nepořádku naberání, protože stačí jen nalít. To by také fungovalo (i když pomalu) mírně pod bodem mrazu za předpokladu slunce.

Proč ze zvědavosti říkáte, že by lidé měli mít černý pytel na odpadky?
Vždy jsme nosili několik. Nevážejí téměř nic, nezabírají téměř žádný prostor a kromě zjevného využití odpadků k vytahování mají mnoho využití. Například dva pytle na odpadky udrží váš batoh absolutně suchý i během té deštivější noci, pokud je musíte nechat mimo stan. Vložte balíček do jednoho sáčku a položte druhý sáček na horní část balení a překrývejte první. Nahoře položte kámen, aby se horní taška zatěžovala. Černá, protože bílé tašky jsou pro takové použití příliš malé, i když nosíme i bílé tašky.
@Christopher Shroba Viz odpověď na váš komentář Ve výše uvedeném komentáři.
Mohou také vyrobit provizorní pláštěnku a lze je použít k zabalení nebo uložení mnoha věcí. V klidu je můžete dokonce použít s páskou k opravě velkých děr ve stanu nebo tak něco ... Ano, vidím jejich aplikace na přežití :)
@ab2: Vážili jste tašky? Jeden sáček zjevně váží asi 100 g, což je překvapivě těžké. Zajímalo by mě také, zda jsou sáčky bezpečné na pitnou vodu (tj. Řádně vyčištěné a druh plastu, který je bezpečný pro potraviny / vodu).
@Michael Ne, nevážil jsem je a jsem překvapen, že jsou tak těžké. Ale myslím si, že mají svou váhu. Pokud jde o typ plastu, který je bezpečný pro vodu, dobrý bod. Žili jsme ze sněhu nashromážděného v černém pytli a pomalu jsme se v suchém roce v Sierře rozplývali déle než týden, aniž jsme pozorovali škodlivé účinky. Možná to není dobré po opravdu dlouhou dobu, nebo pokud se to dělá často.
Myslím, že byste na tašku měli být alespoň vybíraví, někteří mají vestavěné vůně. Bylo by však triviální kombinovat tento trik s dalšími opatřeními k odstranění této obavy - vložte sníh do galonového zipového vaku (který je určen pro skladování potravin a 100% bezpečný) nebo do láhve na pití a poté vložte zip nebo láhev uvnitř černého plastového sáčku, aby bylo možné získat výhodu vytápění černého plastu. Nemohu myslet na výlet venku, kde jsem ještě neměl jak galonový zipový vak, tak černý plastový pytel na odpadky, takže tato metoda by byla v podstatě „zdarma“, pokud jde o prostor a hmotnost balení.
@Michael Byl jsem skeptický ohledně hmotnosti 100 g, takže jsem zvážil ty, které mám doma; přišli na 42 g / kus, což, upřímně řečeno, je stále víc, než jsem čekal. (pro informaci jsou to [tyto 60L vložky na odpadky] (https://ss-bol.com/imgbase0/imagebase3/extralarge/FC/1/1/2/7/9200000092097211_1.jpg), s integrovanými uzavíracími pásky . Očekával bych, že základní budou o něco lehčí)
@marcelm Děkujeme, že jste je zvážili. Nosíme 30 litrové pytle.
Zdá se, že pytle na odpadky přicházejí v mnoha různých velikostech, materiálech a tloušťkách.
Buďte opatrní, jaký druh zla použijete. Vím, že některé pytle na odpadky jsou ošetřeny chemikáliemi, které nemusí být bezpečné k pití.
Chris H
2019-05-21 21:29:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tmavě zbarvená láhev s vodou připevněná na horní straně batohu by za slunečného dne absorbovala spoustu slunečního tepla. Zasněžování by bylo snazší se širokým hrdlem, jako je láhev na kolo nebo Nalgene. Kolem bodu mrazu to může být docela efektivní. Pokud máte s sebou pružný čirý plast v jakékoli formě (například velký ziplockový sáček), můžete jej volně omotat kolem kolektoru tepla a působit jako skleník. Černé plastové sáčky lze použít k zabalení čiré nebo bílé lahve (pevně v jedné vrstvě).

Tání sněhu za jízdy znamená, že vaše zastávky jídla jsou kratší, takže je tomu tak i v případě, že je dostatek paliva.

Pokud jste statičtí, můžete použít fóliovou přikrývku, která na láhev odráží další sluneční světlo; trojnásobné zvýšení dodávky tepla ve srovnání s pouze lahví by mělo být snadné. V tomto případě láhev izolujte od země.

Jakmile tam máte nějakou tekutou vodu, pravděpodobně má smysl ji doplňovat, a ne ji dekantovat (pokud ji samozřejmě nepotřebujete okamžitě). Pokud plánujete rozpustit cokoli ve vodě (nápojový koncentrát, polévkový prášek atd.), Můžete to udělat také brzy - pravděpodobně to zvýší vstřebávání v čiré lahvičce.

Pro představu o rychlost tání: předpokládejme, že vše zůstane na 0 ° C a máte 100% absorbující láhev na kolo (to je to, co jsem zde dostal k měření). Na úrovni moře na plném slunci, které může absorbovat kolem 15 W. 15 W stačí k roztavení kolem 2,5 ml / min (půl čajové lžičky vody). Jedna láhev nestačí na to, aby vám poskytla vše, co potřebujete, dokonce i vystavené celý den (a v praxi to nebude tak efektivní), ale je to užitečný příspěvek i v této velmi základní podobě. Sníh má asi 1/4 hustoty vody, takže volně naplněná láhev se za hodinu rozpustí a dá vám 1/4 lahve vody. Zabalte je pevně a zdvojnásobte všechna tato čísla

Pokud jste to plánovali, mohli byste nést solární sprchový měchýř.
uhoh
2019-05-23 14:04:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V některých případech možná ne-bláznivý nápad

Pokud je někde k dispozici led, možná vaše plachta / mísa vyústila v konvexní extra vodu ve tvaru čočky, nebo můžete (nějak) najít zamrzlý rybník nebo dokonce hluboká kaluž z předchozího tání, můžete zvážit možnost výroby ledové čočky a její použití k ohřátí něčeho temného (vaše plachta nebo něco pohodlnějšího) a jeho použití k roztavení sněhu.

Mohli byste zahřát tmavý povrch a poté na něj položit sníh, nebo položit tmavý předmět na vrstvu sněhu v / na něco, co může sbírat roztavenou vodu. Nepokoušejte se svítit na reflexní sníh !!

Nemusíte dělat nic, co by se blížilo objektivu s optickou kvalitou, nesnažíte se nastavit mravenci podpalující oheň, jen zahřejte něco rychlostí vyšší než je rychlost, kterou ho vzduch ochlazuje, aby se mohlo podstatně roztavit.

Cokoli můžete udělat pro izolaci je důležitý ohřátý materiál, aby neztrácel teplo pro životní prostředí, spíše než pro tající sníh. Cokoli můžete udělat pro maximalizaci kontaktní plochy zahřátého objektu se sněhem, je důležité.

Pokud je sluneční svit přerušovaný, nepřidávejte více sněhu, než kolik se rychle roztopí. Zvyšování sněhu z -20 ° C na nulu a následné sledování jeho opětovného chladu je plýtvání sluncem.

Odhad rychlosti

Jasné sluneční světlo na zemi lze odhadnout z 1,5 atmosféry solární standard. Z údajů v odpovědi na Zahřívá sluneční světlo tvář astronauta během vesmírné procházky? , můžeme odhadnout, že na slunci blízko země je zhruba 400 W / m², ale to se velmi liší v závislosti na denní době a dalších atmosférických faktorech. Snad 50% z toho projde čočkou vyrobenou z vodního ledu (špína, bubliny a další absorpce infračerveného záření v důsledku vody a organických látek), takže ledová čočka o průměru 30 cm dodá asi 20 Wattů. To je 20 joulů za sekundu nebo 5 kalorií za sekundu.

Teplo fúze vody je 80 kcal / gram, takže to jsou zhruba 4 gramy vody každou minutu, nebo 240 gramů / hodinu, nebo možná 1,5 litru denně v dobrý den.

To by opravdu mohlo trochu prodloužit život.

Jak by to mohlo vypadat

Z http: //www.primitiveways. com / fire_from_ice.html

enter image description here

Z otázky Zkoušel někdo někdy udělat jednoduchý dalekohled využívající led?:

Z http://wildwoodsurvival.com/survival/fire/ice/ist.html také viz Oheň z ledu

enter image description here enter image description here

To není tak pravděpodobné co budete dělat, ale pro úplnost:

Z http://wildwoodsurvival.com/survival/fire/ice/istmake.html

enter image description here enter image description here enter image description here enter image description here enter image description here enter image description here

@TobySpeight děkuji za úpravy! Nikdy jsem neviděl tento druh zkrácení adresy URL, jak se tomu říká, jak dlouho už je kolem? (např. „[9]: // i.stack.imgur.com / 6OVQZ.jpg` a` [10]: / a / 20596`)
Relativní odkazy existují už dlouho předtím, než se [RFC1738] (// www.ietf.org/rfc/rfc1738.txt) stal standardem pro adresy URL (před Stack Exchange o deset nebo dvě desetiletí). Ve skutečnosti jsem si docela jistý, že existovaly v původní implementaci CERN, než se web stal veřejným.
@TobySpeight CERN zde není opravdu relevantní. Zdá se, že ** až v září 2018 ** se relativní odkazy začaly ve Stack Exchange chovat správně. [1] (https://meta.stackexchange.com/a/305654/303080), [2] (https://meta.stackexchange.com/a/315218/303080). Zajímalo by mě, proč převádíte příspěvky ostatních uživatelů na relativní odkazy. Jaké je vylepšení, které příspěvek přináší?
Proč si myslíte, že relativní odkazy byly přerušeny před loňským rokem? Za dobu, kdy jsem členem, se s nimi rozhodně nestalo nic špatného.
@TobySpeight dva odkazy, které jsem vložil do mého [předchozí komentář] (https://outdoors.stackexchange.com/questions/22170/how-to-melt-snow-without-fire-or-body-heat/22190?noredirect= 1 # comment58707_22190) do, ([1] (https://meta.stackexchange.com/a/305654/303080), [2] (https://meta.stackexchange.com/a/315218/303080)) a Použil jsem slova „začal se chovat správně“ a „zlomený“. Jsem stále jednoduše „zvědavý, proč převádíte příspěvky ostatních uživatelů na relativní odkazy. Jaké je vylepšení, které příspěvek přináší?“ Je to jednoduchá otázka.
Zřejmým zlepšením je zmenšení velikosti (i když vzhledem k tomu, jak velké množství SE přináší, je rozdíl malý). Přispívá také k minimálnímu počtu změn (i když si myslím, že můj zástupce nyní dosáhl úrovně, kde to již není nutné).
@TobySpeight dobře, díky!
cybernard
2019-05-24 01:31:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Záleží na tom, kolik chcete roztavit? Baterie a ohřívač

Existuje mnoho možností, ale toto je první, na které jsem narazil.

https: // www.aliexpress.com/item/Hot-USB-Power-Suply-Office-Tea-Coffee-Cup-Mug-Warmer-Heating-Cup-Mat-Pad-Coaster/32941949922.html?src=google&albslr=234550590

https://www.ebay.com/itm/best-DC5V-104-14cm-USB-electric-heater-pad-for-motor-car-pet-warmer-hand -glove- / 391193976334? _trksid = p2349526.m4383.l4275.c10 # viTabs_0

Tvrdí, že dostane 104F, které by měly roztát sníh.

Níže je 5v a 12v.

https://www.adafruit.com/product/1481?gclid=EAIaIQobChMI2urmsr6y4gIVhYWzCh2DOwxNEAkYCyABEgKZGvD_BwE

5v USB baterie lze snadno získat, což je proč jsem si vybral USB.

Je zřejmé, že pokud získáte 12v baterii, můžete rychleji zahřívat a více se tavit.

Jako alternativní zdroj energie můžete také nést malý solární článek. / p>Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...