Otázka:
Jak si mohu být absolutně jistý, že můj oheň je bezpečně uhasen?
Stefano Borini
2012-01-25 03:51:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedním velkým problémem ohně ve volné přírodě je, že nemusí být úplně venku. Jaký je doporučený postup, aby se zabránilo náhodnému lesnímu požáru?

Záleží na tom, kde a kdy. Některá místa a roční období jsou otevřené krby okamžitými citacemi, na jiných místech a ročních obdobích může být výzvou dokonce úmyslně založit lesní požár.
A co detektor kouře / ohně?
Nezačínejte jeden na prvním místě? ;)
čtyři odpovědi:
Hartley Brody
2012-01-25 04:13:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Musíte:

  • Ujistěte se, že uhlíky jsou v pohodě. To je nejdůležitější věc, kterou byste měli udělat, bez ohledu na cokoli jiného. Pokud jsou uhlíky stále teplé, vždy existuje šance, že se znovu zažehnou v silném větru se správným palivem. Žhavé uhlíky mohou trvat hodiny, než se ochladí, ale pokud zapálíte oheň před spaním, měly by být ráno v pohodě. Nalévání studené vody je dalším způsobem, jak je rychle ochladit, pokud musíte odjet ve spěchu.

  • Odstraňte zdroje kyslíku. Kyslík je palivo pro požáry dřeva. Nechcete, aby vítr bičoval a ohříval staré uhlíky. Zkuste ohniště zakrýt pískem nebo nečistotami, aby nebyly vystaveny žhavé uhlíky.

  • Odstraňte veškeré potenciální palivo. Rozsypte veškeré zbývající palivové dřevo tak, aby bylo alespoň pár stop od místa, kde byl oheň. Pokud je to možné, měli byste se také pokusit odstranit veškerou suchou trávu nebo malé hole. Nalévání vody do jámy také zajišťuje, že po odjezdu už nebude nic, co by jiskřilo.

Rád bych k této odpovědi přidal místo psaní nové, že jediným DEFINITIVNÍM způsobem, jak poznat, že je váš oheň, je OUT, je zajistit, aby byl na dotek skrz naskrz chladný. Začněte tím, že budete hřbetem ruky blízko uhlí, abyste zkontrolovali teplo, a poté se rukama promíchejte a promíchejte s vodou. Jedná se o časem uznávanou techniku, kterou praktikují strážci a hasiči v divočině.
Jay Bazuzi
2012-01-25 04:18:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Stejně jako mnoho otázek to bude do jisté míry záviset na vaší poloze. Například některé půdy udrží uhlí suché a zároveň jim umožní dostatek kyslíku doutnat. Některá dřeva produkují uhlí s delší životností nebo více izolující popel. Poznejte svou polohu. Diskutujte o otázce s dalšími hasiči ve vaší oblasti.

Stále je pravděpodobně třeba dodržovat několik obecných pokynů.

Vezměte v úvahu počasí. Déšť požáry odrazuje, ale rozhodně jim nezabrání. Vítr ohně ohřívá. Dlouhé období suchého počasí znamená, že vegetace a suť jsou sušší a náchylnější k hoření.

Připravte web . Nedělejte oheň přímo na kořen stromu . Kořeny mohou dlouho doutnat v podzemí. Bylo mi řečeno, že existují případy, kdy kořenové systémy doutnaly přes míli. Odstraňte lesní štětec pod a kolem ohně.

Ujistěte se, že máte způsob, jak hasit, než začnete . Voda je jasná volba. Čůrání na ohně funguje, ale společenský protokol a vůně mohou tento přístup diskvalifikovat.

Použijte malé dřevo . Čím menší tyčinky, tím dříve dohoří. Menší, žhavější oheň s menšími holemi také produkuje méně látek znečišťujících ovzduší.

Přestaňte přidávat dřevo ještě předtím, než opustíte tábor.

Rozložte palivo . Hořící hůl, izolovaná, obvykle zhasne, ale 2 hořící tyčinky společně obvykle hoří. Rozložte hořící tyčinky a uhlí a dejte jim čas na vychladnutí.

Přidejte vodu . Když voda zasáhne teplo, poslouchejte syčivý zvuk kontrolky. Pokud používám láhev s vodou s hubicí, můžu dobře zaměřit proud. Vmíchejte vodu do popelu.

Zkontrolujte, zda není horko . Držte ruku těsně nad popelem & mrtvé uhlí a cítit teplo. Pokud byl oheň velký, možná budete muset prohlédnout popel, abyste zkontrolovali zahřáté teplo.

+1 pro kořenovou radu. Dodal bych, že na rašelině nikdy nespalujte. Člověk si může myslet, že je bezpečné vytvářet oheň ve vlhkém a bažinatém prostředí, ale váš oheň může rašelinu pod ní dostatečně vysušit, aby mohla doutnat, a můžete založit oheň rašeliny, který bude hořet měsíce a šířit se do velmi velkého plocha.
Janis Peisenieks
2012-01-25 04:11:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O právním aspektu.

Liší se divoce v závislosti na tom, kde na světě jste a jaká je tam regulace. Existují chráněná území divoké zvěře, ve kterých by se nemělo vytvářet krb.

Pak existují aspekty jako sezóna. V některých obdobích roku, například v období sucha, nemusí být moudré pálit oheň.

O hašení. Pokud je zdroj vody poblíž, je nejlepší namočit samotný krb a okolní půdu (jak je uvedeno berry120). Také by byl dobrý nápad, pokud je to možné, udělat kolem ohně malý příkop, aby měl méně příležitostí k šíření.

Pokud není přítomen zdroj vody - zkuste na krb umístit velké množství nečistot. Chvíli čekání na zhasnutí plamenů, poté krb trochu oddělit a vrhnout na něj další špínu. Pokud je vše pohřbeno, neměl by existovat žádný otevřený plamen.

berry120
2012-01-25 04:04:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zákonnosti závisí na tom, kde se nacházíte - jediný bezpečný způsob, jak to zjistit, je vyhledat to podle toho, kam jdete.

Nejlepší metoda, kterou najdu, je obecně v některých ohledech nejjednodušší - namočte jej a celé jeho okolí do velkého množství vody a poté se ujistěte, že je dostatečně chladný. Pokud je to možné, zapalte oheň u velkého množství vodního zdroje - jako je potok nebo jezero, což v tomto ohledu usnadňuje. Má také další výhodu v tom, že pokud se oheň začne šířit, můžete snadno získat tolik vody, kolik je třeba k hašení, a může se šířit pouze od zdroje vody.

Poté, co Aplikovali jsme vodu, pak se určitě chvíli zdržujte, nejen že odcházejte - zejména pokud je větrno (lákavé, jak by mohlo být, dostat se za takových podmínek, to trvá jen foukat trochu větru na malé žhavé uhlík, aby se oheň znovu zapálil.)

Pokud by takový zdroj vody nebyl k dispozici (mimo mimořádné situace stranou), vůbec bych se nepokoušel oheň založit, mohlo by to prostě se pokazte příliš snadno - a mnohem častěji to není riziko, které stojí za to podstoupit.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...