Otázka:
Jak často jsou nalezeni pohřešovaní lidé?
gerrit
2017-08-27 05:35:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Někdy lidé jdou do přírody a zmizí. Je zřízena velká pátrací skupina, ale už se nemusí nikdy najít. Morbidní verze „nezanechává stopu“. Pravděpodobně všichni známe příklady: Joe Keller, Joey Ravn, Hans Nolte (otec kamaráda z dětství) a mnoho dalších. Může se to stát v rozsáhlých oblastech divočiny nebo v relativně malých přírodních rezervacích. Je to často záhada. Na Islandu (se spoustou divočiny a špatným počasím) je koncept součástí národního folklóru. Někdy jsou lidé nalezeni naživu, například Mary-Anne Goossens, která byla nalezena poté, co 18 dní seděla u potoka ve španělských horách - byla ztracena a rozhodla se zůstat na místě, aniž by věděla, jak blízko je civilizaci nebo kam jít, obává se prozkoumat a ztratit přehled o zdroji vody; stezka by byla v křiklavé vzdálenosti, kdyby nebylo zvuku řeky. Musí také existovat případy, kdy je někdo nakonec nalezen, ale příliš pozdě nebo zemřel při nehodě.

Existují nějaké statistiky o tom, jak často lidé v přírodě chybí a z nichž, jak často jsou nalezen - mrtvý nebo živý? Uvědomuji si, že to může záviset na mnoha faktorech a možná nebude probíhat mnoho výzkumů na toto téma, takže budu považovat jakékoli skutečné fakty o této věci za vítané.

Proč to bylo odmítnuto? A máme otázku „co dělat, když se ztratíš“? Pokud ne, potřebujeme to.
@ab2 Děláme: [zde] (https://outdoors.stackexchange.com/q/665/566) * a * [zde] (https://outdoors.stackexchange.com/q/6454/566) (to jsou téměř duplikáty).
Byl by lepší název Jak často jsou pohřešovaní lidé nenalezeni? Nebo jak často se lidé ztratí?
Ahoj gerrit! Je to příliš široké? Váš poslední odstavec říká, že existuje mnoho faktorů a možná ne příliš mnoho výzkumu, takže se to samo o sobě zdá být příliš široké. Také příroda je obrovská. Zmínil jste různá místa, ale otázka v posledním odstavci, která říká „v přírodě“, vyvolává pocit, že by to mohlo být doslova kdekoli. Nedávno se poblíž zalesněné vodní nádrže ztratila mladá žena. Považuji to za „přírodu“, takže skutečná statistika by musela zahrnovat takové věci. Rozhodně nekritizuji, takže doufám, že to tak nevidíte.
@Sue Zahrnul bych zalesněnou vodní nádrž poblíž vás. Hans Nolte, kterého jsem zmínil, zmizel na ploše asi 10 km². Vlastně si myslím, že díky omezenému výzkumu je otázka zodpovědnější než ne.
Trvalo to 5300 let, ale [Otzi] (http://news.nationalgeographic.com/news/2013/10/131016-otzi-ice-man-mummy-five-facts/) byl nakonec nalezen a má žijící příbuzné v Rakousku. Vážně si myslím, že otázka je v pořádku - dobrá! - jaká je, a jakýkoli pokus o její zúžení by nadměrně omezoval odpovědi. Je naprosto v pořádku dát odpověď, která má omezení, pokud odpověď tato omezení uznává. Například odpověď, která by byla omezena na lidi, kteří se ztratili v národních parcích USA, by stála za to. Jeden musí jít tam, kde jsou data.
@ab2 Zajímalo by mě, jestli by moderní SAR našla Ötziho nebo [pár Doumelinů] (http://www.independent.co.uk/news/world/europe/swiss-couple-bodies-alps-glacier-missing-75- years-zmizel-francine-marcelin-dumoulin-švýcarsko-a7847416.html) během několika dní od jejich zmizení. Myslím, že ne.
Skvělý [zdroj] (http://www.hup.harvard.edu/catalog.php?isbn=9780674072824) pro vás, možná (neznám vás).
Tři odpovědi:
Charlie Brumbaugh
2017-08-27 08:19:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z tohoto článku, který získává statistiky z

* „Walking Dead Men: Search and Rescue in US National Parks“, Wilderness & Environmental Medicine (svazek 20) , Number 3), 2009.

  1. Odhadovaný počet misí SAR v USA každý rok: 50 000

  2. Procento operací SAR pomáhajících ztraceným jednotlivcům: 36%

  3. Procento operací SAR v národních parcích k nalezení ztracených turistů: 40%

  4. ol>

Takže odhad 18 000 operací SAR ročně na pomoc ztraceným jednotlivcům.

Pokud jde o statistiky o tom, kolik lidí zmizí a nikdy není nalezeno nebo nalezeno mrtvé, jediné statistiky o kterých vím, že pocházejí z Off the Wall: Death in Yosemite, který obsahuje pouze statistiky pro Yosemitský národní park.

Shrnutí těchto statistik od roku 1966 do roku 2005 na straně 575,

  • 7 lidí bylo ztraceno a nalezeno mrtvé
  • 23 lidí bylo ztraceno a nebylo nalezeno
  • 11 lidí bylo nalezeno, ale zůstávají uniden tified

Vzhledem k obrovskému počtu lidí, kteří každý rok navštěvují Yosemite (5 217 114 v roce 2016), se dá s jistotou říci, že počet lidí, kteří jsou nikdy nenalezeno je nepatrný zlomek všech návštěvníků a je to velmi vzácný výskyt.

Jsou ztraceny a chybí jim totéž? Pokud zavolám záchrannou službu, protože jsem se ztratil, nebyl bych nahlášen * chybí *, že?
@gerrit Pokud můžete zavolat záchranné službě, jak byste mohli být ztraceni? Myslím, že kdyby někdo byl ztracen / zpožděn zpět a nikdo neví, kde je, byl by považován za ztraceného?
Pokud jsem ztracen, ale mohu zavolat záchrannou službu, stále jsem ztracen (nevím, kde jsem, nevím, kam mám jít), a pokud jsem uprostřed velkého bezlesného lesa bez GPS přijímač, PLB nebo světlice, řekl bych, že jsem ztracen, ale nechybí mi v cestě lidé, kteří zmizeli a nikdo neví, co se stalo. Předpokládám, že pohotovostní služby budou schopny sledovat signál z mobilního nebo satelitního telefonu, nevím.
+1. Vaše odpověď však vyvolává další otázku, která zní: Když je turista označen jako nezvěstný a je zahájeno vyhledávání, jak / kdy je hledání uzavřeno? Například jsme dvakrát dostali e-maily od Yosemite, na základě našich povolení divočiny, s dotazem, zda jsme viděli osobu následujícího popisu, která byla nahlášena jako nezvěstná. Moje intuice mi říká, že se člověk objevil doma nebo v bytě jeho přítelkyně a nikdy se neobtěžoval se ohlásit. Takže kdy se to strážci vzdají? To do vaší odpovědi nepatří, je to samostatná otázka, kterou - neváhejte se zeptat sami sebe.
pidan_dan
2017-08-28 17:29:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na toto nelze jednoznačně odpovědět. Je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

Kdo je „ztracen“?

Můžete najít údaje o počtu lidí, kteří jsou povoláni jako nezvěstní a kde někteří je vyslána nějaká pátrací mise, aby je zachránil. Ne všem těmto lidem však nikdy nehrozilo nebezpečí, že zmizí. Někteří se možná trochu zatoulali z cesty a pak sami přivolali záchranu, jiní možná nikdy nechyběli, ale jako takoví je o nich informovali znepokojení příbuzní.

Na druhou stranu mohou být také lidé, kteří zmizeli v lesích, aniž by o tom někdo věděl. Existuje mnoho případů pohřešovaných osob, kdy prostě není známo, co se s nimi stalo poté, co byli naposledy viděni, a jakýkoli z nich mohl putovat do lesa a nikdy se nevrátit. A někteří lidé mohou být nezvěstní, aniž by kdokoli věděl, že jsou nezvěstní.

V USA existuje databáze pohřešovaných osob, která se nazývá Národní systém pohřešovaných a neidentifikovaných osob. To však nerozlišuje mezi lidmi, kteří se ztratili v přírodě a kteří se ztratili za jiných okolností a byli pravděpodobně uneseni nebo se stali obětí nějakého jiného trestného činu.

Tento článek uvádí počet nevyřešených případů pohřešovaných osob na veřejných pozemcích je 1600, ale tento počet není založen na oficiálních statistikách, pouze na výzkumu fandy.

Kdo je „nalezen“?

Mrtvý lidé jsou pravděpodobně mnohem pravděpodobněji „nalezeni“ než živí lidé. Za prvé, živý člověk se může z divočiny vrátit vlastním úsilím a nikdy se neobtěžuje oficiálně informovat orgány parku. Mrtvá osoba bude objevena, pouze pokud ji najde někdo jiný.

Odvrácená strana této situace spočívá v tom, že ostatky člověka se někdy nacházejí v divočině, když o ní nikdy nebylo nahlášeno, že je pohřešovaná nebo že je pohřešována v divočině. Byli tedy „nalezeni“, přestože nikdy nebyli předmětem pátrací nebo záchranné mise.

Musíte také vzít v úvahu, že mnoho lidí, kteří „zmizí“, se nikdy neztratili v lesích, ale dobře věděli, kde jsou, když se stali obětí nějakého útoku nebo nehody. Takže v mnoha případech nikdy neexistovala možnost je najít naživu. U těchto lidí je výjimečně pravděpodobné, že budou nalezeni mrtví, protože je známa jejich poloha. Na druhou stranu jsou také často nalezeni naživu, pokud se jim nepodaří přijít domů v očekávaném čase, a mohou být nalezeni zraněni nebo nezpůsobilí na místě, kde se od nich očekávalo - ale nemusí se nikdy počítat jako chybějící v tato situace.

Závěr

Neexistuje žádný počet pohřešovaných a nalezených lidí, protože ani jeden termín není zcela jasně definován a neexistuje databáze, která by tyto případy shromažďovala.

wanna-beCanadianPilot
2020-05-16 13:46:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

S využitím méně statistik a více osobních zkušeností v mém regionu mírumilovný jihozápad [severozápad pro všechny Američany], obecně pokud jste fyzicky a psychicky zdraví, za dobrého počasí a STOP, když si uvědomíte, že jste ztraceni, obvykle najdete během několika hodin od vyhledávání [plánujte minimálně 5 hodin, abyste zohlednili čas / plánování a hledání cesty pro vás]. Pokud nevíme, že jste byli, tj. žádný plán cesty, nebo pokud jste nesledovali stezky, pokud nemáte to štěstí, že vás uvidí ze vzduchu [nepravděpodobné v našem terénu, pokud se o to opravdu nepokoušíte], nebo se vám podařilo divit se poblíž stezky, kterou hledáme, vaše šance, že budete někdy nalezeny jsou velmi nízké.

Pracovní síla potřebná k hledání nereagujícího subjektu na jaře / v létě je neuvěřitelná, mluvíme o 8 hodinách, abychom prohledali 5 akrů. pokud můžete vyrazit na 4 km / ha jste pryč 8 hodin, oblast je obrovská a neprozkoumatelná.

Naštěstí je pro nás vzácné, že nenajdeme nikoho, o kom víme jistě, že je ztracen, pravděpodobně v průměru asi 1 za rok v našem regionu [asi 400+ vyhledávání za rok]. Všimněte si, že vzhledem k rozhraní městské divočiny v oblasti znamená, že často nevíme, jestli je náš chlap ztracen, nebo na sběrnici do jiné provincie, pokud jejich přesvědčivý důkaz není někdo „ztracen“ v konkrétní oblasti odvolán mnohem dříve [přemýšlejte o 8 hodinách, pokud nevíme, jestli jste byli naposledy viděni, na 8 dní + s více než 300 hledajícími, pokud víme jistě, že jste v této oblasti.] Většina z těchto lidí se vynoří v domě přátel, někteří zmizet.

Zanechte podrobný plán cesty se zodpovědným dospělým, což je rozdíl několika hodin rozpaků a už vás nikdy neuvidíte. Přiveďte signalizační zařízení [denní zrcadlo, noční svítilna, píšťalka audio-LOUD, elektronická Plb / spot / inreach. dokonce i mobil] na každém výletu.

Kdo jsme „my“? Jste součástí pátrání a záchrany jako profesionál nebo dobrovolník? Tyto informace pomohou interpretovat vaše svědectví o osobních zkušenostech :)
Tým dobrovolníků s provinční řídící organizací.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...