Otázka:
Jaký druh upomínkových předmětů, pokud existují, mohu sbírat ze státních a národních parků v malém množství?
DudeOnRock
2013-03-20 14:05:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaký druh upomínkových předmětů mohu sbírat ze státních a národních parků v malém množství, pokud existují? Zajímalo by mě zejména:

  • oblázky, mušle, kostry mořského ježka, kostry písku a dolaru (pobřežní státní parky)
  • šišky (zalesněné národní parky)
  • kostry cholly a kaktusů, skály a minerály (pouštní státní a národní parky)

Je někdy v pořádku vzít si něco živého k pěstování doma, jako kaktusové listy?

To se v jednotlivých zemích určitě liší. Moje babička byla jednou pokutována za to, že si vzala kámen z nizozemského lesa. Na kterou zemi myslíš?
Bylo by hezké, kdyby odpověď byla wiki, aby každý uživatel mohl připojit své znalosti o konkrétním regionu nebo zemi
Více než to si představuji, že se také alespoň do určité míry liší podle národního parku ve stejné zemi.
Co přesně myslíte tím „povoleno“? Zdá se, že se ptáte na právní otázku, ale označili jste ji etikou / etiketou?
@Ryley: Vyvoláte vynikající bod! Původně jsem byl zvědavý na zákonnost, ale teď, když to zmíníte, zajímají mě obě.
http://www.lnt.org/
Nemyslím si, že myšlenka vzít si malý insiginikční předmět je to, čemu se snaží zabránit, ale pokud si každý návštěvník, řekněme, národního parku Rocky Mountain letos vzal šišku, to je 3443501 šišky, 3443501 semena které mají potenciál pěstovat strom, který by vás mohl přežít. Pokud by si každý něco vzal, ve skutečnosti bychom nechránili tato chráněná území. Kromě toho již existuje dostatek lidí, kteří poškozují lesy požáry, kácení stromů atd. „Neberte si nic jiného než obrázky“ je součástí filozofie dovolené.
Dvanáct odpovědi:
DavidR
2013-03-20 18:05:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Stará rada zní: „Neberte nic jiného než obrázky a nezanechávejte nic jiného než stopy.“

Téměř jakékoli množství pořizování mementa povede k nějakému dopadu na cokoli jiného než na nejizolovanější oblastí.

Podrobnosti o tom, co je a co není legální, se budou lišit podle přesné oblasti, ve které se nacházíte - v USA, oblasti divočiny, národní lesy, pozemky Úřadu pro správu půdy a státní lesy , všechny mají různé řídící orgány a různé soubory pravidel. Dokonce i různé národní parky mohou stanovit vlastní pravidla. Ale myslím, že vám všichni zakazují pořizovat upomínky.

A kromě toho všeho zjišťuji, že v této době sociálních sítí a stránek pro sdílení fotografií je hrst dobrých obrázků dokáže zachytit zážitky z mých cest lépe než fyzické věci, i když je to čistě subjektivní.

V zásadě souhlasím, ale není v těchto oblastech v USA legální rybolov? Například v Sierře nemá většina jezer ani přirozeně ryby; byly nasazeny zpět v 50. letech s rybými vejci vypadnutými z letadel. Také někdy v Kalifornii jím divokou cibuli nebo hlávkový salát; netuším, zda je to legální. Sbírání mrtvého dřeva pro požáry je v mnoha oblastech legální.
Dobré otázky? Rybaření může být výjimkou. Máte pravdu o tom, že jezera jsou zásobena. Byl bych opatrný ohledně palivového dřeva - požáry jsou omezeny v mnoha parcích na západě (některé legální, jiné ne). Na východním pobřeží lidi odrazuje od vynášení palivového dřeva z kraje, kde jej našli / koupili, aby se snížilo šíření invazivních druhů.
Některé národní parky na Aljašce vám umožňují vzít si upomínkové předměty - viz [moje odpověď] (https://outdoors.stackexchange.com/a/19573/13081).
whatsisname
2013-03-21 09:11:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecně řečeno v USA můžete v dárkových obchodech sbírat tolik, kolik chcete.

Jinak je všechno ostatní přísně zakázáno.

Vynikající bod. Je sýrový, ale tričko je mnohem lepším mementem než vzácná rostlina nebo fosilie. Přemýšlel jsem o úpravě svého příspěvku, abych něco řekl v tomto duchu. :)
Navíc to poskytne nějaké další příjmy parku nebo místním lidem, které mohou pomoci při ochraně.
@whatsisname: Skvělé, krátké a jednoduché, ale expresivní!
AiliustaioCMT I believe in most places any incremental revenue will go to whatever contractor runs the shop.
AiliktofqtCMT said contractor is possibly local but would definitely hire local people and in doing so help the local economy and economical value in the local social structure. This would help conservation more than no local people being hired because no one buying at the gift shop. Maybe less obvious in the US, but definitely contribution to conservation in most of the world.
Olin Lathrop
2013-03-26 03:39:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecně v národní části, národní památce nebo oficiální oblasti divočiny v USA nic neberte. Tyto oblasti jsou spravovány se zachováním jako nejvyšší nebo nejvyšší cíl. Prostě nemůžeme přimět každého člověka na Zemi, aby si vzal i malou skálu. Všechny části prostředí jsou propojeny. Bez ohledu na to, jak neškodný nebo bezvýznamný si myslíte, že je to nějaká položka, je to smysluplné a důležité pro nějakého tvora nebo pro ekosystém jako celek v dostatečně velkém množství.

Pravidla se liší v národních lesích, které jsou veřejné zdroje, i když musí být využívány udržitelným způsobem. Některé lesy vám umožňují těžit určité množství palivového dřeva, například během určité sezóny. Spousta lesů umožňuje lov. Existují oblasti, kde máte povoleno sbírat určitý druh horniny. Některé lesy umožňují řezání vánočních stromků. Všechny tyto činnosti jsou regulované a obvykle omezené. Lov je povolen pouze v určitých dobách a pro určité druhy. Sbírání hornin je omezeno na určitý počet nebo váhu.

Nemyslím si, že existuje něco, co máte povoleno sbírat napříč všemi lesy po celou dobu. Každý les má svá vlastní pravidla založená na vlastním plánu péče. Závěrem je, předpokládejme, že v národním lese nemůžete nic sbírat, pokud jste se nezeptali a přesně nevíte, co lze za jakých podmínek sbírat. Může být vyžadováno formální povolení, které může stát peníze. Sankce za porušení mohou být vysoké.

funwhilelost
2013-03-22 22:52:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednou z mých oblíbených věcí, které mohu sbírat z národních parků, je razítko do mého pasu do parku. V mnoha národních parcích existují razítka a sady barevných známek, které si můžete zakoupit v dárkovém obchodě.

A vezměte prosím k srdci další odpovědi. Miliony z nás si každý rok užívají systém parků.

studiohack
2013-03-23 06:44:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mám mnoho zkušeností s federálními zeměmi a pravidla jsou téměř stejná mezi agenturami, ať už jde o Bureau of Land Management nebo National Park Service nebo US Forest Service.

Pravidlo je: nic neodstraňujte . Existují vážné následky, v některých případech dokonce zločin.

  • Nemůžete brát kameny nebo dokonce šišky. Nebo květiny.
  • Části zvířat jsou také nezákonně odstraňovány - například: jelení parohy.
  • Žádná rušivá archeologická naleziště ani sbírání artefaktů. Pokud se někdo potýká s archeologickým nalezištěm, jedná se například o zločin.

Souhlasím s DavidR, protože v této digitální éře se mnoho věcí sdílí lépe prostřednictvím videa nebo fotografií, protože to může být více široce sdílené.

Může se to zdát zřejmé, ale je to pro kolektivní dobro. Jednoduše řečeno, kdybychom si všichni vzali květinu, nebylo by žádné ani několika květů. Uvědomuji si, že zvuky jsou příliš jednoduché, ale logika platí.

Nejsem si jistý státními pozemky, ale jsem si jistý, že platí podobné zákony.

Ve skutečnosti si někdy můžete vzít kameny. Například existuje specifická skála, kterou můžete sbírat nad Diamond Rim v národním lese Tonto v AZ. Existují limity počtu nebo hmotnosti a případně ročního období, ale v rámci stanovených limitů je to konkrétně legální. Dobrá poznámka o archeologických nalezištích. Vyrušovat je, natož brát cokoli, je ve většině případů vážný federální přestupek.
Sherwood Botsford
2013-03-26 21:43:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpověď z právního hlediska zní v kanadských národních parcích „nic“. Myslím, že USA jsou podobné.

Eticky nejlepším prubířským kamenem je kantovská etika: Jaký by byl výsledek toho, kdyby to všichni dělali? V rámci toho prozkoumejte dobu obnovy a počet dotyčných věcí a počet návštěvníků.

Např. Vzít šišku, pokud není borovice neobvyklá, se mi zdá být v pořádku. Kužel na zemi již rozptýlil jeho semena. Kužel je vedlejším produktem. Odstraňuji malé množství uhlíku z prostředí. Pokud jsou v oblasti povoleny ohně, není odstranění kuželu nepřiměřené. Použil bych to také na běžné mušle na pláži. Brzy budou rozemleté ​​na prach.

Mám několik fosilií, které pocházejí z našich provinčních lesů. Horské svahy, kde jsou běžné fosilie, nebo na erodujících březích řek. Jejich životnost je krátká, jakmile je jednou vystavena.

Opětovné přijímání semen lučních květin je v pořádku - mým pravidlem je sbírat semena z jedné rostliny ve shluku 100 rostlin, a to pouze sto metrů z jakékoli stezky. I to by záviselo na tom, že jde o oblast s mírně nízkým využitím.

Odstranění živých rostlin je zřídka úspěšné, pokud jste si neudělali domácí úkoly, neporozuměli jejich prostředí a již jste si vytvořili jednu v laboratoři. To může být vhodné, pokud jste seriózní botanik, který se snaží založit chovnou populaci rostliny. Opět - cesta mimo vyšlapané cesty a nikdy více než 1% viditelné populace z toho, kde stojíte.

Větvička, oblázek, nevidím problém, ale nevidím ani smysl.

Ve většině národních parků / lesů jsou téměř všechny tyto činy zakázány. Myšlenka je, že ano, jsou neškodní, pokud to uděláte jen vy, ale přidáte dalších 100 lidí a shluk 100 divokých květů je pryč. Bohužel tato místa obvykle každý rok vidí 10 000 lidí, ne jen 100.
Kromě toho byste nikdy neměli přemisťovat mrtvé nebo živé organické látky (zejména rostliny, hmyz nebo palivové dříví) z jednoho místa na druhé kvůli vysoké pravděpodobnosti přivezení (často nechtěných) cestujících. Takto se šíří houbové, virové a hmyzí škůdci / infekce. Když jste v tom, začněte také čistit turistické boty! : str
Ale no tak. Kolik lidí dostane 100 metrů od stezky? A ne, jakmile máte ve shluku pouze 99 rostlin, podle mého pravidla nemůžete žádné vzít. Takže pokud by se všichni řídili tímto pravidlem, nebyl by problém. Hustota cestování většiny parků drasticky klesá ze stezky. V Kanadě má Jaspar Park 3 různé sady pravidel: Jedno pro jakoukoli činnost do 2 mil od dálnice, jedno pro zavedené stezky a jedno pro zadní zemi.
V provincii Willmore Wilderness Provincial Park jsem většinu výletů nikdy neviděl, jakmile jsem byl 5 mil od stezky.
Národní lesy (v USA) a provinční lesy (Kanada) jsou mnohem uvolněnější. Většina povoluje motorová vozidla, táboráky, lov, rybaření, řezání dřeva (na palivové dřevo), řezání vánočního stromku je povoleno.
Oreotrephes
2013-08-21 09:11:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vždy je v pořádku odnést odpadky!

Nejsem tu jen jazykem. Mnoho národních parků v USA (a dalších chráněných oblastech) má větší volnost pro česání pláží; uměle vytvořené předměty, jako je mořské sklo, lze považovat za odpadky / nepřirozené doplňky a lze je odstranit férovou hrou. Opět si budete chtít povšimnout konkrétních předpisů pro park, ve kterém se nacházíte; a samozřejmě dávejte pozor na uměle vytvořené předměty, které by mohly být artefakty, a na předměty, ke kterým by mohly být připojeny živé bytosti.

Ne vždy. Některé z těchto hromádek odpadu tam byly dostatečně dlouho na to, aby se z nich staly archeologické lokality.
user11609
2017-02-06 23:24:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Většina odpovědí zvědavě vynechává velmi nebezpečný důvod, proč by odstranění čehokoli mělo být nezákonné, pokud není označeno jako „kladné“ (to znamená, že máte výslovné povolení odebrat). Nezmiňujete, kam hodláte vzít své upomínkové předměty, a také zde číhají nebezpečí.

Všechny kameny, zvířecí části, dřevo, semena, květiny, jídlo atd. Obsahují věci, které jsou místní pro životní prostředí.

Odebrání položky může mít nepříznivý účinek na poškození oblasti, ze které věci berete. Pohřebiště mohou obsahovat předměty, které se zdají jiným než archeologům jako „jen kámen“. Můžete změnit pohyb potoků a jiných vodních cest, poškodit stanoviště zvířat / ptáků / plazů. Jak již bylo zmíněno, pokud by si každý vzal květinu nebo kámen, nakonec by tato oblast byla zapomenuta.

Import položky do vaší vlastní oblasti může mít neblahý účinek na plíseň / nemoc, nebo invazivní druhy (ať už hmyzí, mikrobiální nebo rostlinné). V mnoha skautských táborech, do kterých chodíme, existují přísná pravidla, která vyžadují, abychom ke spalování používali pouze místní dřevo - máme zakázáno používat dřevo, které dovážíme odjinud, včetně toho, které jsme koupili v supermarketu. Buď použijeme to, co najdeme na zemi, nebo jako v mnoha táborech nám lesník vykáže dřevo a my to můžeme použít. V New Yorku nesmíte dovážet dřevo z více než 50 mil a pokud vůbec nějaké dovážíte (do 50 mil), musíte poskytnout zdrojovou dokumentaci.

Často kladené otázky nařízení o palivovém dříví a revize z roku 2012 (odbor ochrany životního prostředí)

Lesy (odbor ochrany životního prostředí)

Existuje dokonce karanténa:

Předpisy a karantény EAB (odbor ochrany životního prostředí)

Pouhý pokus o získání artefaktů - dokonce i obrázků! - může poškodit oblast, která je historicky nebo ekologicky důležitá nebo citlivá. Lidská přítomnost v blízkosti některých lokalit divoké zvěře může mít negativní účinky, například ptačí hnízda, která mohou způsobit, že ptáci opouštějí vajíčka. Vajíčka želv a dalších plazů mohou být zničena. Poškození bobří hráze může mít následné účinky.

Někdy může být pouhé dotýkání se věcí nebezpečné, zejména u částí zvířat. Zde je vzteklina, paraziti, antrax a další nemoci vysoce rizikové pro lidskou interakci. Takže nechte parohy, lebky, hadí hlavy a mušle želvy na pokoji.

Ach, a zvířata? Hodně štěstí při pokusu o zabití mrtvého horského lva nebo orla, které najdete na hlavě stezky, a vycpávky. Taxidermisté mají ze zákona zakázáno zpracovávat chráněné zvíře - i když je již mrtvé. K tomu jsou nutná povolení, papírování, byrokracie a byrokracie.

Taxidermists & Federal Law (U.S. Fish & Wildlife Service)

Konkrétně zmiňujete převzetí živé rostliny a její opětovnou výsadbu doma. Může se stát, že budete moci odebrat z jedné oblasti, ale bude vám zakázán import do jiné oblasti. Přeprava přes hranice zemí je ve skutečnosti obecně nelegální. Není neobvyklé zkusit si odnést domů nějaký rostlinný nebo živočišný produkt, který jste zakoupili v dárkovém obchodě - například mořskou mušli, hvězdice, šišku, hadí hlavu nebo nějaký jiný živočišný nebo rostlinný vedlejší produkt, který vám sdělí celníci nemůže jej přivést do letadla nebo na loď. Dokonce i některé potraviny jsou obecně nelegálně přijímané přes hranice. Jídlo, které se zpracovává do zapomnění - jako je soda nebo mléko - je obvykle v pořádku. Nebo konzervované potraviny. Ale syrové jídlo? Nebo sušené trhané nebo obilí? Ulita z Barbadosu? Sušené hvězdice z Austrálie? Pískové dolary z Martiniku? Nebo láhev vína s mrtvým hadem z Vietnamu? Nebo ta sušená kukuřičná slupka z Mexika k výrobě tamales? Všechno by to mohlo být zabaveno, i kdybyste si to koupili v supermarketu nebo v obchodě se suvenýry.

Naopak, můžete být vybízeni, abyste věci brali (nebo raději ničili), ale obecně by vám bylo zakázáno je brát kamkoli jiný. Kudzu je nechvalně známým příkladem, například v Jižní Karolíně, kde v určitém okamžiku před několika lety guvernér vyhlásil válku invazivní rostlině. Všechny utracení jakýmkoli dostupným způsobem bylo podporováno. Takže vám bylo umožněno zabít / zničit tolik z toho, kolik najdete, prostě to nesmíte nikam přivést - protože ta místa pravděpodobně mají samy napadení kudzu.

A co se týče jídla: Někdy nejde o nebezpečí pro životní prostředí nebo pro vás či ostatní. Někdy jde o poškození korporací. Ano: Zkuste jít do cizí země a přinést si potravinový produkt (například semena), který není geneticky upraven tak, aby produkoval ovoce bez semen. Monsanto utratilo miliardy za to, aby nás přesvědčilo, že melouny bez pecek jsou lepší, protože, kdo chce jíst semínka ?? - když je skutečný problém, chtějí, abyste jejich semena kupovali rok co rok. Semena budou zkonfiskována na celních kontrolních stanovištích.

Vedle způsobů poškození podnikových spodních řádků existuje také poškození vládních spodních řádků. Jistě, alkohol není memento, které najdete. Ale tabákové listy? Naše auto bylo prohledáno, protože pes narazil do tabáku. Bylo nám umožněno cigarety ponechat, protože žena dokázala, že je koupila legálně. Ale celník (nebo jak se jim říká, když mají výhrady) nám řekl, že všechny tabákové výrobky podléhají konfiskaci, pokud nemůžeme prokázat, že jsme z toho zaplatili daň. A pak jsou tu drogové rostliny, jako je kakao, marihuana, mák a různé houby, které jsem určitě neměl v úmyslu zahrnout jako upomínku, ale přesto spadají do vaší kategorie odběru živých rostlin a jejich transportu někam jinam.

Nakonec si možná budete myslet, že přispíváte k druhu tím, že ho propagujete nebo že své hosty informujete o tom, co jste našli. Možná však více škodíte oblasti, ze které jste je vzali, nebo oblasti, do které jste je přivedli, nebo lidem, jejichž živobytí na ně spoléhá, ​​a ty jste jim vzali nebo ukradli.

Takže kromě toho, že se svými upomínkami zmiňujete své záměry, musíte se řídit místními zákony místa, ze kterého věci berete; zákony místa, kam věci berete; a zákony míst, kterými cestujete za účelem přepravy věcí, vše proto, abyste věděli, zda je dovoleno něco takového vzít do nebo z Prostě není možné odpovědět zde něčím rozumnějším než „neměli byste nic odstraňovat“. (A na ty obrázky dávejte pozor.)

Líbila se mi vaše důkladná a dobře napsaná odpověď, kromě prvních čtyř slov.
gerrit
2015-01-12 03:56:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ve státním parku Rock Hound poblíž Demingu v okrese Luna v jihozápadním Novém Mexiku v USA máte povolení sbírat kameny. To je velmi neobvyklé. Četl jsem to z různých zdrojů. Web státního parku se zdá být velmi omezený, ale New Mexico Bureau of Geology and Mineral Resources:

Byl založen v roce 1966 jako první park ve Spojených státech. který umožňoval sběr hornin a minerálů pro osobní potřebu. Každý návštěvník smí sbírat až 6,8 kg hornin a minerálů z parku o rozloze 4,45 km² na ploše 1100 akrů; obchodníci s minerály nesmějí shromažďovat na prodej.

Takže pokud vaše cesty někdy projdou jižním Novým Mexikem (a proč by ne?), neváhejte naplnit svůj batoh malými skály ve státním parku Rock Hound.

Mike Scott
2017-02-06 18:16:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V Anglii a Walesu, s výjimkou případů, kdy to zakazují jiné zákony, máte společné právo právo sbírat „Four Fs“ pro osobní použití: ovoce, listy, květiny a houby. Toto právo nemáte, pokud překračujete hranice, ale platí to v jakékoli oblasti, kde můžete být legálně, včetně národních parků.

Ve Spojených státech je to obecně zakázáno v národních parcích (ale existují výjimky), obecně je to povoleno v národních lesích (ale existují výjimky) a státní parky mohou jít oběma směry.
user3120
2014-04-07 23:16:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V národních lesích, které mají jiná pravidla než národní parky, můžete sbírat kameny nebo dokonce použít detektor kovů. Bylo by užitečné, kdyby lidé odpověděli skutečnými právními fakty, spíše než tím, o čem si myslí, že by mělo být správné, ale pak jste se znovu ptali na národní parky, ne na národní lesy.

Máte nějaké zdroje, které to potvrzují?
Tento dokument se týká rekreačních hornin a minerálů http://www.fs.usda.gov/Internet/FSE_DOCUMENTS/stelprdb5261774.pdf
pacoverflow
2018-06-04 01:16:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podle služby národního parku je shromažďování předmětů z národních parků zakázáno, až na dvě výjimky:

Sbírání, honění a rýžování hornin, minerálů a paleontologické vzorky pro rekreační nebo vzdělávací účely jsou obecně zakázány ve všech jednotkách systému národního parku (36 CFR § 2.1 (a) a § 2.5 (a)).

Existují dvě výjimky z obecný zákaz. Omezené rekreační rýžování zlata je povoleno v jednotce Whiskeytown národní rekreační oblasti Whiskeytown-Shasta-Trinity v Kalifornii v souladu s předpisy 36 CFR § 7.91.

Druhá výjimka zahrnuje některé jednotky parku na Aljašce, kde povrchový sběr hornin a minerálů (s výjimkou stříbra, platiny, drahokamů a fosilií) ručně (včetně ručních zlatých pánví) a pouze pro osobní rekreační použití je povolen v souladu s 36 CFR § 13.20 (c). K sbírání těchto předmětů nelze použít lopaty, krumpáče, stavidla a drapáky. Pokud je pravděpodobné, že shromažďování těchto zdrojů bude mít značný nepříznivý dopad na zdroje parku nebo potěšení návštěvníků, dozorce parku zakáže nebo omezí shromažďování.

Našel jsem zásady sběru předmětů všech 8 národních parků na Aljašce.

Národní park Denali

Jejich webová stránka uvádí následující:

Nechte zapadákov, jak jste jej našli; neberte si jako suvenýry domů kameny, artefakty, parohy, zbytky zvířat nebo květiny. Nebojte se jíst jedlé rostliny a bobule pro osobní spotřebu.

Gates of the Arctic National Park

Jejich webová stránka říká následující:

Je nezákonné odstraňovat většinu přírodních předmětů, včetně rostlin a květin, jakož i kulturní artefakty ze všech pozemků služby národního parku.

Přírodní předměty krásy nebo zájmu, jako jsou parohy nebo fosilie, by měly být ponechány ostatním, aby je objevily a užívaly si je. Parohy také představují důležitý zdroj vápníku pro malé savce.

Brány Arktidy byly osídleny po tisíce let. Dendanti starověkých obyvatel stále používají půdu a její zdroje k vedení životů obživy. Jakékoli předměty, které najdete, jako jsou pasti, nástroje, ohně atd., Které se objevují nedávno, mohou být součástí historických nebo prehistorických kulturních památek. Nerušte prosím věci, které jsou dokonce potenciálně kulturními nebo historickými strukturami nebo artefakty. Nahlaste tyto stránky zaměstnancům parku, aby je bylo možné prozkoumat.

Národní park Glacier Bay

Jejich webová stránka říká následující:

Neničte, nezraňujte ani neodstraňujte rostliny, kameny, peří, obsazené mušle nebo jiné rysy. Povolen je pouze sběr následujících položek: neobsazené mušle, všechny jedlé bobule a ovoce, jedlé houby a škeble nebo měkkýši odebraní v souladu se státními předpisy.

Obtěžování, zranění nebo zabíjení jakékoli divoké zvěře je zakázáno. Pomozte divoké zvěři zůstat divokou tím, že nikdy nebudete krmit žádné zvíře, včetně veverek a racků.

Vlastnit, ničit, zraňovat, poškozovat, odstraňovat, kopat nebo jinak rušit kulturní a archeologické zdroje je zakázáno.

Národní park Katmai

Jejich webová stránka říká následující:

Ořechy, bobule, a neobsazené mušle lze sbírat pro osobní potřebu. Sbírat artefakty, kameny, parohy nebo jiné přírodní a kulturní zdroje je zakázáno. Sbírání fosilií na státních nebo federálních územích je zakázáno.

Národní park Kenai Fjords

Jejich webová stránka říká následující:

Mohu těžit zlato?

Rekreační rýžování zlata je povoleno v parkových řekách a potocích. Narušení půdy nebo podpovrchových oblastí je zakázáno, proto není povoleno používat lopaty, kleště, výbušniny, stavidla, sací bagry atd.

Mohu sbírat kameny?

Ruční sběr rekreačních hornin (bez nástrojů) je povolen.

Mohu sbírat houby, ořechy, bobule atd.?

Ano, malá množství těchto položek lze sebrat ručně pro osobní potřebu. Nejsou povoleny žádné nástroje a je zakázána komerční těžba.

Je v parku povolen lov, rybolov a odchyt?

Rybolov je povolen v souladu s státní zákony. Lov není povolen. Trapping není povolen. Lov na živobytí není povolen.

Národní park Kobuk Valley

Jejich webová stránka uvádí následující:

Nechte jakékoli přírodní předměty nebo artefakty tak, jak je najdete - namísto toho přineste obrázky domů.

Národní park Lake Clark

Jejich webová stránka říká následující:

Odstranění historických artefaktů, fosilií, parohů / rohů, lebek, rostlin, skal atd. není povoleno . Nechte je pro dalšího návštěvníka, aby je objevil a užíval si.

Wrangell-St. Národní park Elias

Jejich webová stránka říká následující (další podrobnosti včetně povoleného množství najdete na webové stránce):

Bobule, houby a rostliny mohou být shromažďovány pro osobní potřebu. Je možné, že se nebudou prodávat.

Naplavené dříví, mušle a mrtvé dřevo na palivové dříví lze shromažďovat.

Rostliny a minerály se mohou shromažďovat pro tradiční obřady prováděné domorodými Američany. >

Rekreační rýžování zlata a sběr malých kamenů je povolen. Návštěvníci nesmí k hloubení v zemi používat detektory kovů ani ruční nářadí. Skály se nemusí prodávat.

Stříbro, platina, drahokamy a fosilie NEMUSÍ být shromažďovány.

NELZE sbírat parohy a rohy.

NELZE shromažďovat ohrožené druhy &.

NESMÍ se sbírat jeskynní útvary.

Archeologické předměty nemusí být shromažďovány.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...